سیاسی

ناآرامی های کازرون رنگ خون گرفت

دعوت به تجمع و آشوب در کازرون درحالی صورت گرفته است که پیش از این معاون‌اول رئیس‌جمهور و استاندار فارس از منتفی شدن طرح موسوم به انتزاع کازرون خبر داده بودند.
هر چند در هفته‌های گذشته تجمع‌های مختلفی در این باره شکل می‌گرفت، اما رفتار مناسب نیروی انتظامی و نهاد‌های امنیتی سبب شده بود کوچکترین درگیری و اتفاقی در این شهرستان رخ ندهد.
در حالی که موضوع شکل گیری شهرستان جدید کوه چنار به طور کامل منتفی و متعاقب آن هم به مردم اعلام شده بود، اما گفته می‌شود با فراخوان مشکوک عده‌ای در فضای مجازی، جمعیتی اندک تجمع کرده و با سر دادن شعار‌های انحرافی و به آتش کشیدن یکی از مقر‌های پلیس Policeکازرون، برای نخستین بار اعتراضات این شهرستان را به خشونت کشیدند.
این در حالی است که پس از سفر دو هفته پیش استاندار فارس به کازرون و قول قطعی مبنی بر تحقق مطالبات مردم، هیچ اعتراضی دیگر در این شهرستان صورت نگرفته بود.
همچنین حجت‌الاسلام خرسند امام‌جمعه کازرون که خود یکی از معترضان جدی به طرح انتزاع کازرون به شمار می‌رود، در خطبه‌های سه هفته پیش نماز جمعه این شهرستان با ارائه گزارشی از سفر یک هفته‌ای خود به تهران و دیدار با مسوولان عالی‌رتبه کشور گفته بود: دیگر هیچ تجمعی نباید در کازرون شکل بگیرد، چرا که مسوولان قول پیگیری دغدغه‌ها را داده و بحث تشکیل شهرستان جدید هم متوقف شده است.
با همه این شرایط دیشب تجمعی مشکوک و بدون مجوز برگزار و تعدادی دستگیر می‌شوند و در پی آن تعدادی با حرکت‌های ساختار شکنانه و ایجاد رعب و وحشت خواستار ازادی این افراد می‌شوند.
با افزایش تعداد تجمع کنندگان این افراد باز هم به درب ورودی ساختمان پاسگاه هجوم آوردند که منجر به ورود آنان به ساختمان شد.
با ورود معترضان به ساختمان، پلیس به دلیل پیش بینی دستیابی افراد به اسلحه مانع ورود افراد به داخل ساختمان می‌شود.
پلیس برای متفرق کردن افراد اقدام به شلیک هوایی می‌کند که گفته می‌شود تعدادی به طرز مشکوکی زخمی می‌شوند.
پس از این تجمع کنندگان از ساختمان پلیس خارج، اما همچنان در مقابل ساختمان با سردادن شعار و آتش زدن چند لاستیک و پرتاب موادمحترقه به حرکات ساختار شکنانه خود ادامه می‌دهند. ۸ زخمی به بیمارستان منتقل و یک نفر در بیمارستان کشته می‌شود.