اقتصادی

پیشتازی بانک صادرات در ایجاد زیر ساخت مراکز بزرگ تولیدی

مدیرعامل بانک صادرات ایران در بازدید از زیرمجموعه‌های شرکت صنعتی و معدنی گل‌گهر در شهر سیرجان استان کرمان، بر حمایت این بانک از صنایع مادر تخصصی کشور تاکید کرد. حجت‌اله صیدی در جمع مدیران این مجموعه گفت: تلاش‌های صورت گرفته در «گل‌گهر» به عنوان یکی از عظیم‌ترین مجموعه‌های صنعتی خاورمیانه بی‌نظیر است و بانک صادرات ایران به عنوان بزرگترین بانک خصوصی کشور، آمادگی مشارکت برای تحقق اهداف این شرکت را دارد.
به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، وی در سفر به استان کرمان با حضور در مراسم افتتاح خط جدید آهن اسفنجی کارخانه توسعه آهن و فولاد دیدار از شرکت جهان فولاد، بازدید از خط ٤، ٦ و ٧ تولید سنگ آهن و حضور در معدن شماره ٣ استخراج سنگ آهن گل‌گهر، صنعت فولاد کشور را یکی از صنایع مادر تخصصی و زیربنایی کشور عنوان کرد و گفت: دستاوردهای بی‌نظیر شرکت صنعتی معدنی گل‌گهر را نمی‌توان دست کم گرفت. این شرکت هم در عرصه اقتصاد ملی و هم ارزآوری خوب عمل کرده به نحوی که جلوگیری از خام‌فروشی یکی از مهمترین دستاوردهای این شرکت به حساب می‌آید و ما نیز وظیفه داریم در راستای اهداف این شرکت همکاری داشته باشیم.
صیدی با بیان اینکه بانک صادرات ایران با حداکثر ظرفیت در خدمت تولید و صنعت داخلی است، افزود: بانک صادرات ایران در بحث انتقال آب از خلیج‌فارس مشارکت دارد و از سایر برنامه‌های توسعه‌ای از جمله افزایش ظرفیت گندله‌سازی این شرکت نیز حمایت خواهد کرد.
وی پتانسیل‌های صادراتی این صنعت برای کشور را نیز مورد اشاره قرار داد و گفت: حمایت بانک صادرات ایران از این مجموعه می‌تواند تاثیر مستقیمی بر بهبود تولید و ارزآوری آن داشته باشد و از این رو نقش بانک‌ها در تقویت توان صادراتی صنایع بزرگ کشور غیر قابل انکار است.
شرکت صنعتی معدنی گل‌گهر یکی از شرکت‌های بزرگ تولیدی در سطح ملی است که با داشتن مزیت‌های نسبی فراوان، موجب تقویت سایر صنایع پایین دستی و تولیدی فولاد و محصولات متنوع آن شده است.
صیدی در ادامه این سفر از برخی شعب بانک صادرات ایران در استان کرمان بازدید و ضمن دیدار با کارکنان این بانک، روند ارائه خدمات بانکی به مردم این منطقه را مورد بررسی قرار داد