اجتماعی

تجمع عظیم بسیجیان کشور

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: در حلقه پایانی رزمایش محمد رسول‌الله (ص)۲، یک تجمع ۷۰۰ هزارنفری در مراکز استان‌ها و ۱۰۰ هزار نفری در تهران برگزار می‌شود.
سردار غیب پرور در جمع خبرنگاران ضمن تشکر از اصحاب رسانه در پوشش خبری رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول‌الله (ص)۲، گفت: این رزمایش از ۹ شهریورماه امسال شروع شد و در آن ۱۰۰۰ گردان بیت‌المقدس در سراسر کشور در آن مشارکت داشتند. ۱۰۰۰ گردان عدد فوق‌العاده‌ای است و کسانی که با مسائل نظامی در ارتباط هستند به‌خوبی معنا و مفهوم ۱۰۰۰ گردان را می‌دانند این‌یک استعداد نیروی انسانی فوق‌العاده است که علاوه بر آن ۸ هزار گروه جهادی نیز در این رزمایش شرکت داشتند. روز اول پیش‌بینی بر ۷۰۱۴ گروه جهادی بود اما در عمل به مرز ۸ هزار گروه رسیدیم که بازتاب زیادی در رسانه‌ها و خصوصاً فضای مجازی داشت؛ در طول این رزمایش و در موضوع خدمت‌رسانی هشتک‌های زیادی ایجاد شد.

وی بابیان اینکه حدود ۱۵۰ هزار نفر در موضوع خدمت‌رسانی در اقصی نقاط کشور حاضر شدند و از ۹ شهریور تا ۲۹ شهریور هم این رزمایش ها برگزار شد، خاطرنشان کرد: حلقه پایانی رزمایش یک تجمع ۷۰۰ هزارنفری در مراکز استان‌ها است و خیلی مایل بودیم در هفته دفاع مقدس این حرکت را انجام می‌دادیم که میسر نشد و به آخر همین هفته موکول شد. از این ۷۰۰ هزار بسیجی سازمان‌یافته، ۱۰۰ هزار نفر آن‌ها در تهران در روز ۵ شنبه تجمع خواهند کرد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین درباره همکاری‌های آموزش و پرورش و سازمان بسیج یادآور شد: این همکاری‌ها طولانی بوده و به سال‌های قبل برمی‌گردد.

سردار غیب‌پرور تصریح کرد:برای سال تحصیلی جاری به طور مشخص طرح شهید بهنام محمدی را در دستور کار قرار داده‌ایم و در این طرح که از ۹ ماه پیش کار مطالعاتی آن شروع شده است، با امضای مشترک به همه بدنه آموزش و پرورش و نواحی بسیج ابلاغ شده است. این طرح فعلاً از مقطع متوسطه اول شروع شده و امیدواریم بعد از ۶ سال بتوانیم اولین ثمرات آن را شاهد باشیم و چتر غالب بر این طرح موضوع تربیتی است و برای دانش‌آموزان همپای تکالیف خود فضای تربیتی متناسب با آموزه‌های انقلاب اسلامی طراحی شده است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: برای اجرای این طرح مشاوره‌های مختلفی از مجموعه آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها و بسیج حضور داشتند و این یک بحث تربیتی است که در سه ضلع مدرسه، خانه و مسجد تعریف شده و نقش مساجد پررنگ‌تر از گذشته در آن دیده شده است.