اقتصادی

عملیات اجرایی احداث آب شیرین کن منطقه ویژه اقتصادی لامرد بزودی آغاز می شود

با تعیین برنده مناقصه احداث آب شیرین کن منطقه ویژه اقتصادی لامرد عملیات اجرایی این پروژه برای تامین آب شرب و صنعتی مورد نیاز کوتاه مدت صنایع مستقر در این منطقه بزودی آغاز می شود.
به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی لامرد همزمان با هفته وحدت و میلاد پیامبر گرامی اسلام و امام جعفر صادق (ع) ، پیمانکار مجری احداث آب شیرین کن در این منطقه تعیین و ضمن ابلاغ مفاد پیمان مقرر است طی روزهای آینده این عملیات آغاز شود.
آب شیرین کن مزبور تا ۷۰ لیتر در ثانیه ظرفیت شیرین سازی آبهای موجود در محدوده این منطقه را دارد که بصورت کوتاه مدت آب شرب و همچنین صنعتی صنایع مستقر در این کانون صنعتی کشور را تامین می کند و بر اساس برنامه در اولین مرحله تا قبل از آغاز سال جدید تامین آب مورد نیاز برای مجتمع بزرگ آلومینیوم جنوب واقع در این منطقه از این محل انجام می شود.
اعتبار تخصیص یافته برای این پروژه ۲۷۰ میلیارد ریال است که از محل اعتبارات طرح های عمرانی ایمیدرو تامین و پرداخت می شود.
شایان ذکر است بر اساس برنامه قرار است طرح انتقال ۱۵ میلیون متر مکعب آب شیرین شده خلیج فارس به دشت لامرد نیز در بازه زمانی تقریبی سه ساله به مرحله اجرا در آید که با تکمیل این پروژه علاوه بر تامین آب مصرفی صنایع مستقر در منطقه ویژه اقتصادی لامرد، آب مصرفی شهرها و روستاهای نواحی پیرامونی نیز تامین خواهد شد.
آب، برق و گاز به عنوان نیازهای اساسی برای استقرار صنایع انرژی بر در منطقه ویژه لامرد از اولویت زیادی برخوردار است که با تلاش دست اندرکاران و برغم پاره ای محدودیت ها، روند تامین و انتقال آنها به این کانون صنعتی در حال انجام است.
منطقه ویژه اقتصادی لامرد در جنوب استان فارس واقع است و به دلیل مزیتهای فراوان از قبیل دسترسی به کانونهای انرژی ، منابع ، محورهای مواصلاتی و معافیتهای مالیاتی و گمرکی میزبان صنایع مهمی نظیر آلومینیوم،فروسیلیس، پتروشیمی است.