اقتصادی

طرح جامع منطقه ویژه اقتصادی لامرد مورد تحلیل و ارزیابی قرار گرفت

با هدف بررسی ابعاد مختلف طرح جامع منطقه ویژه اقتصادی لامرد نشستی با حضور مدیران و کارشناسان این منطقه و اعضای شورای پژوهش دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی برگزار شد.

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی لامرد در این نشست تخصصی ، مقوله هایی مانند اهداف، صنایع پیش بینی شده، مطالعات بازار، ظرفیت صنایع، متغیرهای تاثیر گذار بر طرح، مراحل اجرایی و عملیاتی و فرایند اخذ مجوزهای قانونی  مورد کنکاش قرار گرفت.

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد در این ارتباط ضمن تبیین  فعالیت و عملکرد این مجموعه از تلاش های صورت گرفته برای انطباق فعالیت ها با برنامه ها ، اهداف و خط مشی ها گزارشی ارایه کرد.

مهندس محمد آشفته آج بیشه با دعوت از مدیران حاضر در این نشست برای بازدید میدانی از سایت منطقه لامرد گفت:  خدمات و عملکرد در این منطقه  همراستا با اهداف اقتصاد مقاومتی و در پیوند با  اسناد بالا دستی تعریف و به اجرا در آمده است.

وی از  تکمیل زیر ساخت ها، ایجاد  محورهای مواصلاتی و دسترسی، شروع عملیات اجرایی بندر پارسیان،گازرسانی به صنایع،تکمیل شبکه فیبر نوری، تامین و انتقال آب مورد نیاز صنایع  و برخورداری از برق پایدار مورد نیاز به عنوان اهم اقدامات  در مسیر  بستر سازی برای توسعه منطقه متبوعش خبر داد.

در این نشست مدیران دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با طرح سوالات و تشریح دیدگاههای خود اظهار امیدواری کردند در طرح جامع این منطقه همه زوایای توسعه ای و در چارچوب استانداردهای ملی و بین المللی  در نظر گرفته شود.

مدیر دفتر برنامه ریزی، بودجه و سرمایه گذاری دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد گفت: با عنایت به شرایط خاصی که در آن قرار داریم  انتظار می رود از همه ظرفیت ها و توانمندی های منطقه ای برای به ثمر رسیدن اهداف ایجاد این منطقه  استفاده بهینه و مطلوب شود.

دکتر محمدرضا عبدالرحیمی افزود: مباحث شاخص های کلان سیاسی و اقتصادی و توجه به چشم اندازها در محیط رقابتی ایجاب می کند تا  عملکردهایمان منجر به بهبود فرایندها شود.

بر پایه این گزارش سایر مدیران  و کارشناسان نیز به بیان نقطه نظرات خود در این خصوص پرداختند.

منطقه ویژه اقتصادی لامرد در جنوب استان فارس واقع است و میزبان صنایعی مهمی چون آلومینیوم می باشد.