سیاسی

دستگیری یک مقام دولتی در قزوین

دادستان عمومی و انقلاب قزوین از دستگیری معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین به اتهام اختلاس و تصرف غیرقانونی در اموال دولتی خبر داد.

محمد قاسمی در تشریح دستگیری معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: بر اساس گزارش واصله از سوی مراجع نظارتی معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین به دلیل برخی تخلفات مالی از سوی دادسرای قزوین تحت تعقیب قرار گرفت و دستگیر شد.

دادستان مرکز استان افزود: با توجه به بررسی اسناد مالی و اداری این اداره کل مشاهده شده اموال و وجوهی که باید در امورات اداری و برنامه‌های فرهنگی هزینه شود توسط متهم این پرونده به‌واسطه حساب‌های واسطه‌ای برداشت و تصاحب شده است.

قاسمی خاطرنشان کرد: اتهامات مطرح شده در این پرونده که متهم آن دیروز دستگیر شده اختلاس و تصرف غیرقانونی در اموال دولتی است که این پرونده در دادسرای قزوین در حال رسیدگی است.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین تأکید کرد: ما به مردم این اطمینان را خواهیم داد که دستگاه قضائی با هیچ شخص و مقامی عهد اخوت نبسته است و همانند گذشته با کسانی که مرتکب جرمی شوند فارغ از هر پُست، مقام و جایگاهی که دارند، برخورد خواهیم کرد.

این مقام قضائی استان در پایان عنوان کرد: دستگاه‌های نظارتی و به‌خصوص مراجع نظارتی درون سازمان‌ها باید نظارت خود را تشدید کنند تا شاهد این‌گونه تخلفات از سوی برخی مدیران نباشیم و در این راستا دستگاه قضائی آمادگی دریافت گزارشات مردمی را نیز دارد و در صورت مشاهده تخلفات از سوی سازمان‌ها موارد را به دستگاه قضائی و دستگاه‌های نظارتی اطلاع دهند.

قاسمی در پایان گفت: کلیه اخبار مربوط به روند رسیدگی به این پرونده و سایر پرونده‌ها در زمان مناسب توسط روابط عمومی دادگستری قزوین به اطلاع مردم و اصحاب رسانه خواهد رسید و مردم به شایعات منتشر شده در فضای مجازی توجهی نداشته باشند.