اجتماعی

قایقران بندر دیلمی در پی نجات یک کودک جان باخت

مرحوم « اکبر مظلومی» یکی از ناخدایان فداکار بندر دیلم استان بوشهر پس از نجات کودک۱۰ ساله در خلیج فارس، غرق شد و جان باخت.

به گزارش ایرنا، این قایقران دیلمی که با قایق خود برای نجات پسربچه ۱۰ ساله ازاعضای یک خانواده گردشگر نوروزی اقدام کرده بود پس از نجات جان این کودک خود در آب های خلیج فارس گرفتار و جان خود را از دست داد. 
یک ناجی غریق هنگام غرق شدن این قایقران دیلمی به کمکش شتافت اما پس از بیرون کشیدن پیکر و از آب علایم حیاتی نداشت و به رغم تلاش اورژانس و بیمارستان احیا میسر نشد. 
جانشین ستاد مدیریت بحران و خدمات سفر دیلم با تایید مرگ این قایقران دیلمی گفت: ابعاد حادثه اتفاق افتاده در دست بررسی است. 
محمد طاهری افزود: بنا به گزارش های اولیه و به نقل از ناجی غریق، پسربچه ای۱۰ ساله از اعضای یک خانواده سه نفره گردشگران نوروزی هنگام گشت تفریحی با قایق به دریا می افتد که بلافاصله قایقران برای نجات فرد غرق شده خود را در محل حادثه به آب می اندازد و با وجود اینکه پسربچه را از غرق شدن نجات می دهد اما خودش بدلایلی که هنوز مشخص نیست، غرق شده و فوت می کند. 
وی اظهارداشت: برای بررسی دقیق حادثه و علت مرگ قایقران جلسه ستاد مدیریت بحران این شهرستان برگزار و دستگاه های مرتبط شامل دریابانی، نیروی انتظامی و بهداشت ودرمان موظف شدند در این خصوص گزارش جامع و کاملی به رئیس مدیریت بحران ارایه دهند تا اقدام های قانونی صورت گیرد. 
جانشین ستاد مدیریت بحران دیلم با ابراز تاسف و تسلیت به خانواده متوفی گفت: امیدواریم با جدیت و اهتمام بیشتر تمامی دستگاه های ذیربط، شاهد تکرار چنین حوادثی در تعطیلات نوروز نباشیم. 
شهرستان ساحلی دیلم در منتهی الیه شمالی استان بوشهر از نقاط گردشگرپذیر جنوب کشور است.