اجتماعی

بارش شدید در خراسان رضوی منجر به ابگرفتگی معابر شد

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی گفت: بارش های شدید رگباری در این استان سبب آبگرفتگی معابر و وارد آمدن خسارت به چندین بخش و شهرستان شد.

حجتعلی شایانفر صبح یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: دیشب بارش های شدید در ۱۳ شهرستان خراسان رضوی رخ داد که سبب آبگرفتگی در مشهد، لطف آباد، نوخندان، قوچان، سبزوار، درگز و خواف شد. 
وی ادامه داد: بیشترین حجم باران در این مدت به میزان ۲۵ میلی متر در شهر مشهد بارید و پس از آن مروبط به شهرستان های درگز با ۲۳ میلیمتر و قوچان با ۱۹ میلی متر بود. 
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی گفت: در شهرستان های خواف و سرخس نیز به ترتیب ۱۴ و ۱۲ میلی متر بارندگی در این مدت ثبت شد. 
وی افزود: همچنین دیشب حرکت خودروها در دو جاده فرعی واقع در شهرستان بینالود شامل جاده های ابرده- زشک و جاغرق – کردینه برای ایمنی بیشتر شهروندان در اقدامی پیشگیرانه محدود شد. 
شایانفر ادامه داد: بارش باران در خراسان رضوی از عصر امروز ۱۸ فروردین شدت می گیرد و تا پایان فعالیت این سامانه بارشی همه فرمانداران و مدیران دستگاه های اجرایی و نیروهای امدادی استان در آماده باش کامل هستند. 
بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی، بارش های رگباری که از عصر شنبه در خراسان رضوی شدت گرفته تا روزهای پایانی هفته جاری ادامه دارد.