اقتصادی

نگاه مثبت به «وبصادر» نشانه‌ای از نتایج عملکرد بانک صادرات ایران و چشم‌انداز پیش‌رو است

عضو هیئت‌مدیره بانک صادرات ایران گفت: اقبال دوباره سهامداران به «وبصادر» و روند افزایشی نرخ آن نشانه‌ای از توجه فعالان بازار سرمایه به دستاوردهای بانک در سال ٩٧ و تحلیل مثبت از دورنمای فعالیت‌های این بانک در سال جاری است. در تلاش هستیم که روندی که بانک صادرات ایران در پیش گرفته همچنان روبه رشد باشد.
به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، رضا صدیق کنترل مطالبات در سطح زیر یک درصد، کاهش بهای تمام‌شده پول، افزایش صدور ضمانت‌نامه‌ها، افزایش منابع ارزان قیمت، افزایش سرمایه ٢٠٣ درصدی و تهاتر بیش از ٩٠ هزار میلیارد ریال از مطالبات بانک از دولت با بدهی های بانک به بانک مرکزی را از جمله مهمترین دستاوردهای بانک در سال ٩٧ عنوان کرد و افزود: این نتایج از نگاه سهامداران بانک دورنمانده و روند بهبود این شاخص‌ها در سال ٩٨ نیز ادامه خواهد یافت.
عضو هیئت‌مدیره بانک صادرات ایران تاکید کرد: بانک صادرات ایران در تلاش برای تقویت بخش تولید در سال «رونق‌تولید»، طرح «طراوت» را برای حمایت از این بخش ارائه داده که به مناسبت روز کارگر رونمایی خواهد شد. این طرح تمامی حلقه‌های تولید تا مصرف از تامین کننده مواد اولیه تا استفاده کننده نهایی را مورد حمایت قرار می‌دهد که تولید ملی و استمرار آن مهمترین هدف این طرح است. 
وی  با اشاره به تلاش بانک برای تسهیل امکان بیشتر  حضور علاقه‌مندان به طرح «خزانه زرین سپهر» نیز افزود: با دریافت مجوز از بورس کالای ایران، افزایش ظرفیت صدور گواهی سپرده صندوق «خزانه زرین سپهر» تا ٤٢٥ هزار سکه تحقق یافت که ١٥ برابر افزایش ظرفیت برای علاقه‌مندان به گواهی سپرده سکه طلا در بانک صادرات ایران فراهم شده است. با ارائه این محصول جای امنی برای نگاهداری سکه و استفاده از گواهی سپرده آن در معاملات بورس کالا فراهم شده که یکی از ابزارهای معاملات در بازار سرمایه است و اقبال خوبی تاکنون به آن وجود داشته است.