اقتصادی

پرداخت فطریه به بهزیستی از طریق سامانه «فطر آنلاین» بانک صادرات ایران

سامانه «فطر آنلاین» که توسط بانک صادرات ایران راه‌اندازی شده است، به نشانی اینترنتی nik.bsi.ir برای پرداخت فطریه، در دسترس است و افراد می‌توانند بر اساس قوت غالب خود فطریه خود را پرداخت کنند.
مدیرکل امور مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی کشور در گفت‌وگو با «ایسنا» ضمن بیان خبر فوق، به تشریح روش‌های جمع‌آوری زکات فطریه از طریق سازمان بهزیستی کشور پرداخت.
محمدعلی رستمیان با بیان اینکه امسال برای جمع آوری فطریه راه‌های گوناگونی در نظر گرفته شده است تا افراد در کمترین زمان و راحت ترین شکل ممکن بتوانند فطریه خود را از طریق سازمان بهزیستی در اختیار افراد نیازمند قرار دهند، گفت: برای این منظور دو سایت در نظر گرفته شده است که یکی سایت سازمان بهزیستی کل کشور به نشانی behzisti.ir و دیگری نیز سایت mosharekat.behzisti.ir است.
وی با بیان اینکه افراد می‌توانند ضمن مراجعه به سایت‌های مذکور فطریه خود را پرداخت کنند، افزود: سامانه دیگری به نام «فطر آنلاین» توسط بانک صادرات ایران راه‌اندازی شده و این سامانه به نشانی اینترنتی nik.bsi.ir برای پرداخت فطریه، در دسترس است و افراد می‌توانند بر اساس قوت غالب خود فطریه خود را پرداخت کنند.
مدیرکل امور مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: کدهای دستوری دیگری به نشانی # ۵ * ۵ * ۷۴۱ * و # ۹ * ۷ * ۷۳۳ * نیز از دیگر راه‌های پرداخت فطریه هستند.
رستمیان با اشاره به اینکه ادارات بهزیستی استان‌ها و شهرستان‌ها جزو شورای عالی زکات هستند، تصریح کرد: به شکل کشوری نیز وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی که سازمان بهزیستی نماینده آن محسوب می‌شود، در جلسات شورای عالی زکات شرکت می‌کند. با توجه به تفاهم نامه‌های صورت گرفته سازمان بهزیستی و کمیته امداد هر کدام صندوق‌های جمع آوری فطریه خودشان را قرار می‌دهند و در نهایت بر اساس تعداد مددجویان، مبالغی که جمع آوری شده، بین مددجویان توزیع می‌شود.
به گفته وی، دفاتر بهزیستی هم در استان‌ها و شهرستان‌ها آماده دریافت زکات فطریه غیر نقدی مردم هستند.