اجتماعی استانی

جمع‌آوری ۸۵۶ میلیون تومان زکات فطره در استان زنجان

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان گفت: تاکنون بیش از ۸۵۶ تومان زکات فطره جمع‌آوری و توزیع شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸۸ درصد رشد داشته است.

هدایت صفری امروز در زنجان اظهار کرد: تاکنون بیش از ۸۵۶میلیون تومان از زکات فطره مومنین روزه‌دار استان زنجان جمع‌آوری شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان گفت: زکات فطره جمع‌آوری شده در روز عید سعید فطر به حساب خانواده‌های زیرپوشش واریز شد و این جمع‌آوری همچنان ادامه دارد.
 وی با اشاره به اینکه ۱۰۰ درصد زکات فطره جمع‌آوری شده در عید سعید فطر به حساب مددجویان و نیازمندان استان واریز شد، تاکید کرد: با هماهنگی بانک‌های عامل استان زکات فطره جمع‌آوری شده در روز عید سعید فطر طی دو مرحله صبح و بعداز ظهر به حساب  مددجویان  کمیته امداد امام خمینی (ره) و مددجویان بهزیستی واریز شد.
صفری با قدردانی از همکاری و تعامل سازمان‌های دولتی و نهادهای حمایتی در جمع‌آوری زکات فطره مردم، خاطرنشان کرد: امسال نیز  با سیاست‌‌گذاری در جلسه شورای زکات استان و با رهنمودها و همراهی‌های نماینده ولی فقیه در استان و رئیس شورای زکات، موسسات خیریه و حمایتی با سازمان‌دهی و نظم خاصی زکات فطره مردم را با مجوز دبیرخانه شورای زکات جمع‌آوری کردند.
دبیر شورای زکات استان زنجان با تأکید بر ضرورت توجه به اولویت هزینه‌کرد زکات فطره برای امور معیشت و قوت نیازمندان است، افزود: بر اساس آموزه‌های دینی اولویت اصلی هزینه کرد زکات فطره برای امور معیشت نیازمندانِ همان محل بوده و ضرورت دارد مؤسسات خیریه دارای مجوز جمع‌آوری زکات فطره  نیز در هزینه‌کرد آن به این موضوع توجه کنند.
 صفری با بیان اینکه امسال نیز همانند چند سال گذشته جمع‌آوری و هزینه کرد زکات فطره از طریق مساجد انجام شد، ادامه داد: به‌ منظور رعایت مسائل، موازین و ظرافت‌های شرعی در هزینه‌کرد زکات فطره، با هماهنگی‌های انجام‌شده وجوهات جمع‌آوری‌شده از این محل، با محوریت ائمه جماعات و هیأت‌ امنای مساجد بین نیازمندان همان منطقه و محل توزیع می‌شود.

وی ضمن تقدیر از مردم استان برای همراهی با کمیته امداد بیان کرد: امیدواریم در ادامه سال نیز شاهد مشارکت بیش از پیش مردم خیر استان در کمک به نیازمندان باشیم.