اقتصادی

جابجایی اسکله صادراتی بوشهر مورد تاکید استاندار

استاندار بوشهر گفت: اسکله صادرات مواد معدنی بندر بوشهر که در موقعیت مرکز شهر قرار دارد مشکلاتی ایجاد کرده و باید جابه‌جا شود.

عبدالکریم گراوند در نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی اظهار کرد: برای جابه‌جایی اسکله صادرات مواد معدنی موجود در بندر بوشهر از بخش خصوصی انتظار همکاری داریم و هر جا ظرفیت لازم برای احداث اسکله صادرات مواد معدنی وجود دارد اعلام کنند.

وی افزود: پیشنهادات اصلاحی برای رفع مشکلات مربوط به شیوه نامه انتقال محموله‌های ترخیصی گمرک از مبدا تا مقصد تهیه و به مراکز ذیربط ارسال شود.

وی بیان کرد: وقتی قرار است نیروی انتظامی در مبادی ورودی و خروجی گمرک مستقر شوند نیروی انتظامی حق ندارد پلمب باری که در گمرکات استان پلمب می‌شود را باز کند مگر در موارد استثنا که قبل از آن هماهنگی خواهد شد.

استاندار بوشهر با اشاره به نشست‌های شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی بیان کرد: تصمیمات اتخاذ شده در این شورا در مسیر چارچوب قانونی بوده است. از ظرفیت شورای برنامه‌ریزی و توسعه و سایر ظرفیت‌های قانونی استان برای پیشبرد برنامه‌ها و امور به ویژه مسائل اقتصادی و تجاری استفاده کنیم.

گراوند تاکید کرد: مسائل مربوط به امور مرزی در استان نیازمند مجوزهای لازم از کارگروه امور مرزی وزارت کشور و نهایتا هیات دولت دارد که می‌توان از این مسیر اقدامات انجام داد.

استاندار بوشهر بیان کرد: برای توسعه مزارع شیلاتی باید زمینه تولید لارو فراهم شده و همچنین برداشت از مزارع پرورش میگو تسریع شود.