سیاسی

تحلیل یک فعال سیاسی راجع به زم

 حسین کنعانی‌مقدم دبیرکل حزب سبز با اشاره به دستگیری روح‌الله زم توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گفت: روش روح‌الله زم عملاً فرماندهی عملیات روانی CIA، موساد و Intelligence Service انگلیس بود؛ به بیانی دیگر روح الله زم از افسران اطلاعاتی دشمن محسوب می‌شد.

 او ادامه داد: اقدام سپاه پاسداران در دستگیری روح‌الله زم قطعاً چشم فتنه‌ای را که هر از چند گاهی با انتشار اخبار کذب و شایعات و جنگ روانی بر ضد کشورمان اقدام می‌کرد کور کرد.

فعال اصولگرا افزود: این اقدام همچنین هوشیاری نیروهای اطلاعاتی سپاه را نشان داد، علاوه بر این موجب بسته شدن تمام کانال‌های نفوذ کسانی شد که از آخرین اخبار و اطلاعات حوادث ایران تغذیه اطلاعاتی می‌کردند. همچنین ثابت کرد که کل اقدامات ضدایرانی و جنگ روانی این گروه تروریستی خنثی شده است و قطعاً عوامل نفوذی او هم که در داخل ایران خبرسازی می‌کردند و برای او اطلاعات می‌فرستادند به دام خواهند افتاد؛ بنابراین می‌توان گفت این اقدام، یک پاکسازی جدی در فضای مجازی رقم خواهد زد.

 کنعانی مقدم گفت: اشراف اطلاعاتی در خصوص نفوذ در شبکه‌های اطلاعاتی دشمن، دستگیری دشمنان و محاکمه زم بسیاری از کسانی را که به دنبال این بودند که از این شبکه برای ایجاد یک انقلاب مخملی استفاده کنند نابود کرد. بنابراین به نظر می‌رسد که سازمان اطلاعاتی دشمن عملاً کیش و مات شده است؛ موضوعی که پیروزی بسیار بزرگی محسوب می‌شود و گروه ضدانقلاب را به شدت دچار ضعف و ترس کرده است.