اقتصادی

انتقاد تند نماینده مجلس از احتمال افزایش قیمت بنزین

حجت الاسلام علیرضا سلیمی با اشاره به اینکه شنیده ها حاکی است دولت تصمیم به افزایش قیمت بنزین گرفته است، اظهار کرد: این تصمیم غیرقانونی است، براساس مصوبه مجلس دولت تا پایان سال چنین حقی ندارند.

وی تصریح کرد: قرار بود دولت درآمد ناشی از افزایش قیمت حامل‌های انرژی را بین مردم توزیع کند، در حال حاضر حداقل در آمد دولت از این جهت حدود ۱۴۹هزار میلیارد تومان است که صرفا حدود ۴۰هزار میلیارد تومان آن را توزیع می کند، از زمان آغاز هدفمندی حدود ۱۰ سال می گذرد، از همان ابتدا که ۴۵هزار تومان یارانه داده می شد هنوز با وجود این تورم لجام گسیخته و علیرغم افزایش درآمد دولت از بابت افزایش قیمت آب و برق و گاز اما میزان یارانه افزایش نداشته است.

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس با بیان اینکه چه تضمینی وجود دارد که دولت درآمد ناشی از افزایش قیمت را بین مردم توزیع کند، گفت: چرا دولت دوست ندارد مردم در آرامش باشند؟
 هر روز یک مسئله و استرس برای مردم ایجاد می کند، آیا می دانند افزایش قیمت بنزین علاوه بر تور‌م واقعی منشا تورم روانی خواهد بود، دولت دست از سیاست های غلط اقتصادی بردارد، اشتباه کافی است.

سلیمی با بیان اینکه چرا مردم تاوان کم کاری کارخانجات ماشین سازی را بدهند، بیان داشت: مردم چه گناهی کرده اند که مجبور به استفاده از اتومبیلی هستند که ۱۰ یا ۱۲ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر بجای ۳ لیتر مصرف می کند، خوب دولت ابتدا خط تولید اتومبیل را اصلاح کند، شروع اصلاح قیمت ها از جیب مردم غیرمنطقی است.
وی ادامه می دهد: آقای روحانی قرار بود از جیب مردم برای مقاصد استفاده نشود این است آن انجام وعده !!! می گویند در فلان کشور قیمت بنزین مثلا ۱۰ تا ۱۳هزار تومان است، آیا شما هم مانند آنجا حقوق و مزایا را براساس دلار می دهید آن هم به همان مقدار؟
نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس ادامه داد: با تمام توان با این تصمیم دولت مخالفت خواهم کرد، برای جبران کمبود درآمد راههای دیگری نیز وجود دارد، براساس  قانون اساسی رئیس جمهور موظف به  جلوگیری از  فساد و اختلاس و پرداخت حقوق‌های نجومی و… است، خود قضاوت کنید  چرا در این دولت فساد و….بیش‌تر شد؟