اجتماعی

امامی کاشانی از مسیحیان امریکا خواست به ترامپ رای ندهند!

آیت الله امامی کاشانی در خطبه دوم(سیاسی) نمازجمعه این هفته تهران با اشاره به حدیثی از امام صادق (ع)، بیان کرد: فردی از ایشان پرسید فرج چه زمانی خواهد رسید، امام صادق (ع) در جواب به او فرمود” وقتی حکومت های بنی عباس با مشکل روبه رو شوند”. حکومت بنی عباس ها همین حکومت تکفیری و وهابی است که بر ضد اسلام حقیقی است. زمانی که سلطان های آنان نیز شکسته شوند. در این هنگام دستور خواهند داد که هرچه می خواهند اجرایی شود.

وی در ادامه اظهار کرد: یکی از علائم ظهور این است که حاکمانی چنین پست آنچنان ضعیف شوند. امروز نیز چنین. آمریکا همیشه برجهان اسلام مسلط بود و بر کشور ما هم مسلط بود که عامل آن نظام طاغوت بود. اما در این عصر آمریکا طمع کار شده به اندازه ای که داعش را می سازد. این ها خود داعش را با بودجهسعودی ساخته اند و اینقدر طمع کردند که مردم را نیز از بین بردند.

خطیب موقت نمازجمعه این هفته تهران در ادامه تصریح کرد: امام صادق (ع) در ادامه می فرماید عنان پاره خواهد شد و مردم علیه دولت های تکفیری حرکت می کنند. دیدیم در عراق مردم با رژیم صدام چه کردند. این ها نشانه ظهور است. در اینجاست که مهدی موعود از مدینه حرکت کرده و با نشانه هایی از پیغمبر خود را به دنیا معرفی می کند.

وی افزود: ملت اسلام باید نسبت به وظایف خود هشیار و آگاه باشند. وظیفه امت اسلام بیداری و توجه به اقدامات دشمن است. امروز دشمن در عراق چه می کند و چه خائنانی را بر موج ها سوار می کند. از سوی دیگر باید به وظایف خود توجه داشته باشیم. امام علی( ع) در نهج البلاغه می فرماید چقدر بد استخواب که می شکند عزم ها و تصمیم های زمان را. اگر آدمی سستی کرده و بی برنامه باشد در نهایت برنامه ها برهم می ریزد.

وی در ادامه با اشاره به لزوم توجه به مشکلات و آگاهی از آنان گفت: امروز در آمریکا و اسرائیل برایایران و جهان اسلام برنامه دارند که با اقتصاد و جوانان چه کنند تا ملت را به زانو دربیاورند. در برابر این برنامه ریزی ما خواب هستیم یا بیدار؟ آدم خواب برنامه های دشمن را نمی بیند. امروز زمان آگاهی است. مسئولان و مدیران در هر رده ای باید هوشیار باشد که چگونه نظارت و مدیریت و تولید را پیش ببرند.

وی در ادامه با اشاره به تاکید رهبری بر حمایت از تولیدبیان کرد: مدیران باید ببینند که چگونه باید با کمک ملت فرهیخته و جوانان فعال و سرمایه کشور به بازار تولید رونق بخشید و تولید در سطح جهانی داشت. ما باید از درون خود با وحدت بر روی پای خود بایستیم.

وی در ادامه با اشاره به اتفاقات رخ داده برای شیخ زکزاکی ، بیان کرد: بعد از آن همه آسیب و جراحتی که به ایشان وارد کردند، تازه این علامه بزرگ را به زندان انداخته اند. امت اسلام وظیفه دارند که از دولت نالایق نیجریه بخواهند این مرد بزرگ را از زندان آزاد کند و برای معالجه به کشوری فرستاده شود.

وی در ادامه با اشاره به فرارسیدن سالروز شهادت آیت الله مفتح، اظهار کرد:ایشان منادی وحدت حوزه و دانشگاه بود. ما برای مقام ایشان در پیشگاه خداوند علو بالاتری مسئلت داریم.

وی در ادامه با اشاره به فرارسیدن سالگرد میلاد عیسی مسیح ، تاکید کرد:ملت مسیح و مردم آمریکا اگر واقعا حضرت مسیح را قبول دارند باید دست رد بر حاکم نالایق آمریکا بزنند. مردم آمریکا بدانند که اگر در دور بعد نیز به ترامپ رای بدهند و خدایی ناخواسته دوباره رای بیاورد در برابرتمام خون هایی که ریخته می شود مسئول هستند و در پیشگاه خداوند باید پاسخگو باشد.