سیاسی

کم و کیف نامه وزیر اطلاعات در باره محمود صادقی

محمد جواد جمالی سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان درباره اهظارات محمود صادقی نماینده مردم تهران در مجلس مبنی بر اینکه هیچ شکایتی از وزیر اطلاعات در مورد وی به مجلس نرسیده است، گفت: این نماینده به خوبی می داند که همه شکایت‌ها به صورت مستقیم از سوی قوه قضاییه به مجلس ارسال نمی‌شود.

وی افزود: برخی شکایات از سوی افرادی دارای جایگاه حقوقی به هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان و برخی دیگر از شکایت‌ها هم مستقیم به هیئت رئیسه مجلس و شخص آقای لاریجانی رئیس مجلس ارائه می‌شود که آنها این شکایات را به هیئت نظارت ارجاع می‌دهند.

جمالی تأکید کرد: وزیر اطلاعات طی نامه‌ای به آقای لاریجانی از آقای محمود صادقی شکایت کرده است؛ این نامه‌ که در تاریخ بیستم آذر به دفتر رئیس مجلس واصل شده است، خواستار بررسی موضوع در هیئت نظارت شده است.

سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان تصریح کرد: وزیر اطلاعات از هیئت نظارت بر نمایندگان خواسته است تا روند بررسی فعالیت‌های آقای صادقی در موضوع مطروحه را پیگیری و از حرکت‌های خلاف منافع ملی جلوگیری شود.

محمود صادقی عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی، چند روز پیش طی توییتی عنوان کرده بود: «پیرو انتشار خبری به نقل از سخنگوی هیأت نظارت مبنی بر شکایت وزارت اطلاعات از اینجانب، موضوع را پیگیری کردم؛ معلوم شد وزارت اطلاعات از من شکایت نکرده، بلکه به رییس مجلس نامه‌ نوشته است. از محتوای نامه اطلاع ندارم. انتظار می‌رود سخنگو اظهارات خود را اصلاح کند».