اجتماعی

فراهم شدن بستر توسعه عملیات بانک صادرات


جستجو
BlindEdition
English
09602
Close

​بهروز خدارحمی با اشاره به موفقیت بانک در افزایش منابع مطرح کرد؛نقش مؤثر افزایش منابع بانک صادرات ایران در توسعه عملیات بانکی

مدیرعامل گروه مالی سپهر صادرات گفت: بانک صادرات توانسته منابع خود را به ۲۰۰ هزار میلیارد تومان افزایش دهد که این موضوع می‌تواند نقش موثری در توسعه عملیات بانکی داشته باشد.
به گزارش روابط عمومی بانک صادرات ایران به نقل از پایگاه خبری بورس ٢٤، بهروز خدارحمی در بخشی از این گفت‌وگو به روند حرکتی بانک صادرات ایران اشاره کرد و گفت: صرف نظر از روند صعودی که نماد “وبصادر” تاکنون داشته است، اتفاقاتی که قول آن داده شده بود در حال وقوع و تداوم است. این اتفاقات پشتیبانی است که از تداوم روند صعودی سهم حمایت کند.
وی ادامه داد: روند سوددهی بانک در سه ماهه، تداوم آن در شش ماهه و بر اساس آمار منتشر شده استمرار آن در ٩ ماهه خبر خوبی بود، همچنین در بازاری که بسیاری به دنبال بازدهی بالا هستند بانک صادرات توانسته منابع خود را به ۲۰۰ هزار میلیارد تومان افزایش دهد که این موضوع می‌تواند نقش موثری در توسعه عملیات بانکی داشته باشد، همچنین در حوزه ارزی نیز، پوزیشن ارزی بانک در شرایط خوبی است و برخی شعب خارجی بانک که با زیان و مسائلی از این قسم روبرو بودند در شرایط خوبی قرار گرفتند.
مدیرعامل گروه مالی سپهر صادرات افزود: تمام این موارد حکایت از آن دارد که بانک از نظر بنیادی در شرایط مطلوبی است و در هفته و ماه گذشته شاهد آن هستیم که روند حرکت قیمت سهم نیز به نسبت سایر هم‌گروه‌هایی که بانک با آن‌ها مقایسه می‌شود، در شرایط مطلوبی بوده است. در این بین نیز برخی از سهامداران حقوقی بانک که الزاماتی برای فروش سهام خود داشتند از ترکیب سهامداری ” وبصادر” خارج شدند و اکنون با توجه به متغیرهای موجود سهام بانک می‌تواند ادامه مسیر صعودی خود را طی کند.
خدارحمی در بخش دیگری از این گفت‌وگو به روند حرکت بازار و نوسانات آن اشاره کرد و گفت: اخیراً بازار در مسیر صعودی در حال حرکت بوده  و بعضی از سرمایه‌گذاران که در برخی سرمایه‌گذاری‌های خود بازدهی خوبی داشتند، قدری نسبت به نوسانات بازار حساس شده‌اند و با هر تکانه ممکن است تصمیماتی بگیرند.
وی خاظرنشان کرد: در حال حاضر متغیر موثری برای  اتمام روند صعودی بازار دیده نمی‌شود و روند میان‌مدت همچنان صعودی پیش‌بینی می‌شود. در بعضی از نمادها شاهد این موضوع هستیم که به سقف قیمتی رسیده‌اند و تحلیل‌گرها در حال بررسی و شکار سهم‌های در کف قیمتی برای جابه‌جایی به سمت این سهم‌ها هستند، سهم‌هایی که با «پی بر ای» صنعت در هر گروه فاصله دارند مقاصد جدید سرمایه‌گذاران هستند، طبیعتاً با توجه به روند صعودی مداوم بازار، برخی شایعات مانند اتفاقات سیاسی، بین‌المللی و … آثار کوتاه‌مدت و هیجانی ایجاد می‌کند که نمی‌تواند اثر منفی بلندمدتی داشته باشد.