سیاسی

فراهم شدن زمینه مشارکت فعال بسیج درمحلات

رییس سازمان بسیج گفت: همه پایگاه‌های مقاومت بسیج محلی مساجد برادر و خواهر سراسر کشور با هدف اسلامی شدن محلات نقش آفرینی کنند.

اولین نمایشگاه دستاودهای نخبگان بسیجی و پایگاه های برتر مقاومت بسیج سراسر کشور در جشنواره اسوه امروز شنبه ۵ بهمن ماه در سالن ۵ آذر این سازمان با حضور سردار سلیمانی افتتاح شد.

 گفتنی است در این نمایشگاه پایگاه های مقاومت بسیج شهدای خراجی، مسجد روحانی، امام جعفر صادق (ع)،بقیه الله (عج)، شهید نامجو، صدیقه کبری(س)، شهدای مسجد بیت الله، شهید مدرس، شهید موسوی خرماکلا، شهدای مرصاد، شهید آهنی، بسیج جامعه زنان، پایگاه مقاومت بسیج ام ابیها،پایگاه مقاومت بسیج شهید چمران در غرفه‌های متعدد جانمایی شدند و به ارائه محصولات فرهنگی و اجتماعی و  امنیتی پرداختند.

 در حاشیه این نمایشگاه، سردار غلامرضا سلیمانی، رییس سازمان بسیج مستضعفین در جمع خبرنگاران با اشاره به اهداف برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پایگاه های برتر جشنواره ی اسوه، گفت: هدف اصلی ما از برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پایگاه های مقاومت بسیج مساجد و محلات این است که در سال ۱۳۹۹ سایر پایگاه‌های مقاومت بسیج نیز تراز عملکردشان در استانداردهای این پایگاه ها باشد و همه پایگاه‌های مقاومت بسیج محلی مساجد برادر و خواهر سراسر کشور با هدف اسلامی شدن محلات نقش آفرینی کنند.

وی  تصریح کرد: خوشبختانه در این نمایشگاه دستاوردهای مهمی در زمینه‌های فرهنگی، قرآنی، امنیتی، آموزشی، ورزشی اردویی و اقتصاد مقاومتی، فضای مجازی و سایر حوزه‌ها از جمله اختراع صنعت و کشاورزی به چشم می‌خورد که تمام پایگاه‌های برتر در این زمینه‌ها فعالیت‌های خوبی به نمایش گذاشتند و امیدواریم در آینده نزدیک این برنامه‌ها گسترش یابد.

 وی در پایان خاطرنشان کرد:الگوسازی و تشویق سایر اعضای پایگاه‌ها به انتقال تجربیاتشان از جمله محورهای نمایشگاه دستاوردهای مقاومت بسیج هستند که انشالله آثار خوبی به جا خواهد ماند.