بین الملل

علاوی خواستار پایان تجمعات شد

نخست وزیر مکلف عراق از تظاهرات‌کنندگان خواسته است فتیله نزاع و اختلافات را پایین کشیده و فرصت را در اختیار عناصر فاسد قرار ندهند.

محمد توفیق علاوی که شنبه دهم بهمن از سوی برهم صالح مامور تشکیل دولت جدید شده است، در پیامی در صفحه شخصی خود در فیسبوک خطاب به تظاهرات‌کنندگان نوشت: تظاهرات نتایج درخشانی مبنی بر مخالفت با طبقه سیاسی که کشور را به این حالت اسف‌بار رسانده محقق کرده است، این دستاورد‌ها شامل وضع قانون جدید انتخابات، تغییر در کمیساریای عالی انتخابات و حذف نامزد‌های احزاب برای تصدی نخست وزیری است.

وی همچنین از سازوکار نامزدی خود برای تصدی نخست وزیری خبر داد و افزود که حدود ۱۷۰ نماینده مستقل، از میان پنج نامزد، نام وی را برای تصدی نخست وزیری انتخاب کردند.

علاوی ادامه داد آنچه فاسدان می‌ترسند، طرح‌های محمد علاوی برای پایان دادن به سهم‌خواهی سیاسی است، این‌ها آرزوی فساد و سرقت دارند به همین سبب برای به وجود آوردن فضا‌های هرج و مرج و متفرق کردن تظاهرات کنندگان تلاش می‌کنند، بنابراین تظاهرات کنندگان باید فتیله نزاع و اختلافات را پایین بیاورند و فرصت را برای فاسدان فراهم نکنند که عقربه‌های ساعت را به عقب برگردانند.