اجتماعی استانی

جهانگیری در تماس با استاندار آذربایجان غربی بر کمک به زلزله‌زدگان تأکید کرد

معاون اول رئیس‌جمهور در تماس تلفنى با استاندار آذربایجان غربی بر امدادرسانی فوری و بسیج همه امکانات برای کمک به زلزله‌زدگان تاکید کرد.

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور صبح امروز (دوشنبه) در تماس تلفنى با استاندار آذربایجان غربی ضمن در جریان قرار گرفتن نسبت به آخرین وضعیت استان پس از دو زلزله نسبتا قوی روز گذشته،‌ بر امدادرسانی فوری و بسیج همه امکانات برای کمک به زلزله زدگان تاکید کرد.

معاون اول رییس جمهور از استاندار آذربایجان غربی خواست با اعزام گروههای امداد رسان و ارزیاب به مناطق زلزله زده، اقدامات لازم را برای رسیدگی به وضعیت زلزله زدگان و نیز رفع آسیب های وارد شده به ویژه در روستاها دستور کار خود قرار دهد.

جهانگیری همچنین در مکالمه تلفنی با استاندار قم پس از دریافت گزارش اقدامات انجام شده در استان بر مهار و مقابله با ویروس کرونا،‌ تاکید کرد: همه مسئولان استان مطابق تصمیمات اتخاذ شده در هماهنگی کامل با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان رییس ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا،‌ برنامه های لازم جهت مقابله با شیوع این بیماری را اجرا کنند.

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه مقابله با ویروس کرونا نیازمند عزم ملی است، ارایه آموزش های لازم و نیز امکانات لازم را به شهروندان جهت رعایت نکات بهداشتی ضروری دانست و اظهار امیدواری کرد با همکاری همه مردم به سرعت این بیماری در کشور ریشه کن شود.

استاندار آذربایجان غربی در این تماس تلفنی، گزارشی از آخرین وضعیت خسارات وارده بویژه در روستاها ارائه کرد و از بسیج همگانی در استان برای کمک رسانی به زلزله زدگان خبر داد.

همچین استاندار قم نیز با اشاره به شرایط و ویژگی های استان قم و تعداد کشته شدگان و مبتلایان به ویروس کرونا،‌ از اتخاذ تمهیدات لازم برای افزایش سطح بهداشت عمومی برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در استان خبر داد و گفت؛‌ هرگونه تصمیمی درباره مقابله با این ویروس در هماهنگی کامل با ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا اتخاذ خواهد شد.