اجتماعی

یگان هوادریای نیروی دریایی ارتش آماده خدمات برای حل کرونا

فرمانده یگان هوادریای نیروی دریایی ارتش از آمادگی کامل برای کمک به شبکه بهداشت و درمان در مقابله با ویروس کرونا خبر داد.
امیر دریادار دوم منصور روح‌الامینی فرمانده هوادریای نیروی دریایی ارتش  درباره آخرین وضعیت امداد رسانی های این نیرو در شرایط فعلی کشور در پی شیوع ویروس کرونا، اظهار داشت: پس از اینکه فرمانده معظم کل قوا دستور فرمودند که تمامی نیروهای مسلح امکانات خود را در اختیار شبکه بهداشت و درمان کشور برای مقابله با کرونا قرار دهند از سوی سلسله مراتب ارتش و فرماندهی محترم نداجا این موضوع به یگان هوادریا نیز ابلاغ شده است.

وی با بیان اینکه پس از این ابلاغیه به تمام پایگاه های سراسر کشور داریم اعلام آماده باش داده ایم، ادامه داد: پایگاه‌های هوادریا این آمادگی را دارند در صورت لزوم هر کمکی که در راستای کمک به شبکه بهداشت و درمان برای مقابله با کرونا نیاز باشد را انجام دهند.

فرمانده هوا دریای نیروی دریایی ارتش تصریح کرد: همانطور که در ابتدای سال مردم در سیل دچار مشکل شده بودند و هوادریا به کمک آنها شتافت در شرایط فعلی نیز این آمادگی را داریم که به یاری هموطنان بشتابیم.

امیر روح الامینی با تاکید براینکه ما شرایط فعلی کشور را مانند شرایط جنگ می دانیم و خود را در کنار مردم می بینیم، اضافه کرد: در شرایط فعلی نیروهای هوادریا در سراسر کشور در آماده باش هستند و حتی در ایام سال نو نیز مرخصی های نیروهای خود را لغو کرده‌ایم تا در صورت نیاز به امداد رسانی در بخش های مورد نیاز بپردازیم.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در خصوص جابجایی تجهیزات، بیماران و کادرهای درمانی توسط بالگردهای هوا دریا، افزود: یگان های پروازی نیروی دریایی ارتش هم در شمال و هم در جنوب آماده خدمت رسانی به شبکه بهداشت و در مان کشور هستند.