اقتصادی

افتتاح آب شیرین کن منطقه ویژه اقتصادی لامرد

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد گفت: با پی گیری های انجام شده  فاز نخست آب شیرین کن در سایت صنایع انرژی بر لامرد  با رعایت همه الزامات زیست محیطی  و استفاده از ظرفیت های فنی داخلی  به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی لامرد، ” فریدون فدایی دولت” در آیین افتتاح فاز نخست آب شیرین کن این منطقه افزود:با هدف  تامین آب شرب باکیفیت  مناسب در یک افق ۱۰ ساله جهت صنایع مستقر در  منطقه ویژه اقتصادی لامرد، یک مجموعه آب شیرین کن به ظرفیت تولید ۴۶ لیتر بر ثانیه در ۲ فاز طراحی  و عملیات اجرایی آن از اسفند ۹۷  آغازشد.

وی ادامه داد: فاز نخست آب شیرین کن به ظرفیت ۲۳ لیتر بر ثانیه با میزان  TDS (کل مواد جامد محلول) خروجی پس از شیرین سازی کمتر از  100 میلی گرم در لیتر به بهره برداری رسید که نقش مهمی در اطمینان خاطر سرمایه گذاران و صنعتگران مستقر در این منطقه دارد.

مدیرعامل منطقه ویژه لامرد افزود: برای مهندسی، تامین تجهیزات، ساخت و اجرای دو دستگاه آب شیرین کن  به همراه ساختمان ها و تاسیسات جانبی و خط انتقال آب، هزینه ریالی و ارزی بالغ بر ۴۷ میلیارد ریال و یک میلیون و ۴۱۰ هزار یورو صرف شده است.

فدایی دولت اضافه کرد: تاسیسات و ابنیه  این پروژه  در ۷۲۰ متر مربع  و با استفاده از فناوری روز دنیا احداث شده است.

وی تصریح کرد: فاز یک پروژه علاوه بر تامین  آب مورد نیاز مجتمع صنایع  آلومنیوم جنوب نیز  آب مورد نیاز دیگر صنایع مستقر در سایت انرژی بر لامرد را تامین می کند.

شایان ذکر است که عملیات اجرایی فاز۲ آب شیرین کن  منطقه ویژه اقتصادی لامرد با بیش از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی و بر اساس برنامه زمان بندی شده و برغم شرایط کرونایی  در حال انجام است.

نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی، فرماندار لامرد و جمعی از مسئولان محلی در آیین افتتاح این پروژه مهم و زیربنایی حضور داشتند.