بین الملل

الحشد الشعبی، یاد و خاطره شهیدان سلیمانی و المهندس ر ا گرامی داشت

شماری از رزمندگان نیروی الحشد الشعبی عراق با حضور در محل شهادت شهیدان حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس ضمن گرامی‌داشت یاد این شهیدان، با مرجعیت دینی عراق تجدید پیمان کردند.

به مناسبت عید سعید قربان، نیروهای سازمان الحشد الشعبی عراق با حضور در محل استشهاد شهیدان سپهبد حاج قاسم سلیمانی، فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران و «ابومهدی المهندس»، جانشین رئیس سازمان الحشد الشعبی، یاد و خاطره این دو شهید را گرامی داشتند.

به گزارش مرکز رسانه‌ای «الحشدالشعبی»، تیپ ۱۲ این سازمان روز جمعه با حضور در محل ترور این شهیدان، با مرجعیت عالی شیعیان عراق در حمایت از کشور و مردم عراق در برابر هرگونه اقدام و تهدید تروریستی تجدید میثاق کرد.

شرکت کنندگان در این مراسم، دست نوشته‌هایی در دست داشتند که بر روی آن نوشته شده بود: «ترور شهدای پیروزی (پیروزی بر داعش) جنایت قرن است».

نظامیان تروریست آمریکا دی ماه گذشته شهیدان سلیمانی و المهدی را به همراه نیروهای الحشد الشعبی در اقدامی تروریستی و خلاف عرف بین‌الملل در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی بغداد ترور کردند. دو روز بعد از این اقدام تروریستی، پارلمان عراق به طرح اخراج نیروهای آمریکا از عراق رأی مثبت داد.