اجتماعی

کشف ۱۲ میلیارد کالای قاچاق در تهران

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران از کشف ۱۲ میلیارد ریال کالای قاچاق از قبیل ساعت رومیزی، لامپ از انباری در جنوب تهران و دستگیر سه متهم خبر داد.

سرهنگ علی ولی پور گودرزی گفت: ماموران پلیس امنیت اقتصادی در رصد های اطلاعاتی دریافتند فردی مقادیر زیادی کالای قاچاق در انباری در جنوب تهران دپو و جمع آوری و به مرور زمان در سطح شهر توزیع می کند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ افزود: گشت زنی های انتظامی آغاز شد تا اینکه کارآگاهان موفق به شناسایی محل انباری در حوالی جاده واوان شدند و مشخص شد که مقدار زیادی کالای قاچاق با استفاده از خودروهای سواری به داخل این انباری انتقال داده شده است.

وی با اشاره به اینکه نتیجه تحقیقات انجام شده به مرجع قضائی منعکس شد، گفت: دستور دستگیری عامل و یا عاملان قاچاق کالا و بازرسی از داخل انباری اخذ شد و تیمی از کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی به محل انباری اعزام شدند.

ولی پور گودرزی با بیان اینکه در این رابطه سه متهم دستگیر شدند، اظهارکرد: در بررسی از داخل انباری سه دستگاه خودروی سواری حامل ۵۱۲۶ قلم کالای قاچاق از قبیل لامپ ال ای دی ، پاکن ، لیوان و ساعت رومیزی فاقد بارنامه و مجوزهای گمرکی کشف شد.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران با اشاره به اینکه با دستور قضائی اموال کشف شده تحویل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی تهران شد، گفت: ارزش ریالی کالای مکشوفه بنا به نظر کارشناسان بیش از ۱۲ میلیارد ریال برآورد شده است.

به گزارش پایگاه خبری پلیس به گفته ولی پور گودرزی، متهمان برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفتند.