اجتماعی

شرکت واگن سازی پارس بهره مند از حمایت بانک صادرات ایران

احیای یکی از بزرگترین صنایع کشور توسط بانک صادرات نشانگر جهت گیری و رویکرد این بانک در راستای حمایت از صنایع و رونق اقتصاد ملی است.

به گزارش آژانس خبری و تحلیلی آزاد نیوز همگام با مشارکت بانک صادرات در پویایی اقتصاد کشور که یک نمونه آن کارخانه عظیم آلومینیوم جنوب در منطقه ویژه اقتصادی لامرد است، این بانک در صنعتی دیگر نیز برای بالندگی صنعت ایران زمین پا به میدان گذاشته است.

گزارش روابط عمومی بانک صادرات ایران را از نقش آفرینی این بانک در سوآور شدن یکی از صنایع مهم و راهبردی کشور را از نظر می گذرانیم.

عضو هیئت‌مدیره بانک صادرات ایران گفت: شرکت واگن پارس به عنوان بزرگترین واحد تولید واگن کشور با مساعدت بانک صادرات ایران دوباره در ریل سودآوری قرار گرفت و موفق به افزایش ١٠٠ درصدی حجم فروش شد.

امیر یوسفیان در بازدید از کارخانه واگن پارس با بیان این مطلب تاکید کرد: شرکت واگن پارس با توجه به ظرفیت‌های مطلوب تولیدی، سال‌ها در شرایط نامناسبی از نظر حجم تولید، اشتغال و سودآوری قرار داشت که بانک صادرات ایران پس از انتقال سهام این شرکت به گروه مپنا و انتصاب مدیران جدید، با پرداخت بیش از دو هزار میلیارد ریال تسهیلات ریالی برای احیای این واحد تولیدی کمک شایانی کرد.

وی با تاکید بر اینکه حمایت بانک صادرات ایران از این واحد تولیدی در صنعت ریلی کشور با توجه به برنامه‌های توسعه‌ای آن انجام شده است، افزود: با وجود مشکلات متعدد شرکت‌ها در شرایط کنونی، بانک صادرات ایران همچنان حمایت از تولید داخلی را در دستور کار دارد. در همین راستا حمایت بانک موجب شد تا شرایط شرکت واگن پارس در سال گذشته بهبود یافته و با رشد تقریباً ١٠٠ درصدی حجم تولید، میزان فروش سالانه این شرکت از ١٠ هزار میلیارد ریال فراتر رفته و از یک واحد زیان‌ده به یک واحد سودآور و فعال تبدیل شود.

همچنین در جریان این دیدار مرتضی ملانژاد، مدیرعامل شرکت واگن پارس نیز بانک صادرات ایران را به عنوان یار دوازدهم شرکت معرفی کرد و احیای این شرکت را مدیون مساعدت و مسئولیت‌پذیری مدیران بانک صادرات ایران دانست. 

شرکت واگن پارس مپنا اولین و بزرگترین تولیدکننده خودرو‌های ریلی شامل انواع واگن‌های باری، مسافری، مترو، لکوموتیو در ایران است که با داشتن بیش از هزار نفر پرسنل پیشتاز  این صنعت در خاورمیانه است.