اعتراض نماینده اهل سنت مجلس به روزنامه های وطن امروز و نود

محمدقسیم عثمانی نماینده مردم بوکان در پایان جلسه علنی نوبت صبح دوشنبه در تذکری شفاهی خطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: روزنامه های وطن امروز و نود در روزهای اخیر مطالبی در راستای اهانت به اهل سنت منتشر کرده اند.
وی با تاکید بر اینکه اهانت به اهل سنت بر خلاف منویات مقام معظم رهبری است، تصریح کرد: روزنامه وطن امروز در شماره روز گذشته خود با انعکاس توهین به افراد مورد احترام اهل سنت، به منویات رهبری بی توجهی کرده است.

به گزارش نامه نیوز، این نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: روزنامه نود نیز در شماره ۷ اسفندماه خود به همسر حضرت رسول اکرم (ص) و مقدسات اهل سنت بی احترامی کرده است. از این رو وزیر فرهنگ و ارشاد باید در اسرع وقت ضمن تشکیل هیات نظارت بر مطبوعات با رفتارهای زنجیره ای که بر خلاف وحدت مسلمانان است، برخورد کند.
عضو کمیسیون شوراها اظهار داشت: این نوع برخوردها ناشی از سهل انگاری و نقشه شوم دشمنان است که باید به شکل جدی با آنها برخورد شود.
مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه تاکید کرد: وزیر فرهنگ و ارشاد باید این موضوع را پیگیری کند ضمن آنکه ما به عنوان نمایندگان مجلس هم پیگیر اهانت صورت گرفته خواهیم بود.

*

*

Top