تالار شیشه ای مهیای میزبانی از برج سپهر


برغم فراز و فرودهای فراوان ، وفق بررسی های انجام شده و بگفته کارشناسان و ناظران اقتصادی دیر زمانی تا گشایش مجدد نماد بانک صادرات ایران در بورس باقی نمانده است.
تلاش ارزنده و ارزشمند مدیران بانک صادرات برای بازگشایی نماد معاملاتی “وبصادر” با رعایت همه الزامات قانونی و استانداردسازی گزارشات و صورت های مالی‌ مطابق استانداردهای بین‌المللی و شفافیت کامل با اقبال دست اندرکاران بازار پولی و مالی رو به رو شده است.
تنوع فعالیت، گستردگی حوزه عمل و برخی از مسایل جانبی مانع از آن نخواهد شد که بار دیگر بزرگترین بانک بورسی کشور بتواند در مسیر پویایی و توسعه گام بردارد و علاوه بر شتاب بخشی به روند فعالیت های اقتصادی ایفاگر نقش روان سازی تعاملات مالی و پولی باشد.
سهامداران صبور بانک صادرات ایران به دلیل علقه به این بانک و اطمینان از فروکش کردن التهابات در این مدت بیشتربن همراهی و همکاری را داشته اند و این امر فی نفسه رافع برخی نامهربانی ها از سوی شماری از بنگاههای اقتصادی شد که سعی کردند در مسیر بالندگی بانک صادرات ایران مانع تراشی کنند و از ترفندهای مختلفی در این خصوص سود جستند اما خوشبختانه همه این موارد عاملی برای خدشه دار کردن اعتبار این بانک نشد.
امید به بهبود روند فعالیت های بانک صادرات در جای جای محافل اقتصادی مطرح می شود، تا جایی که نمایندگان مجلس به ویژه اعضای کمیسیون اقتصادی که از نزدیک دستی در آتش دارند به این امر اذعان دارند.

یکی از این نمایندگان که مطلع از زیر و بم های بازار بورس است با توصیف وضعیت از افق روشن فراروی سهامداران بانک صادرات سخن می گوید.
وی با بدیهی خواندن برخی دلشوره ها می افزاید: این دغدغه هم برای آن دسته از معامله گرانی که به واسطه توقف نماد بانک ها، حجم بالایی از نقدینگی خود را حبس شده و غیرقابل دسترسی می بینند وهم آن دسته از سهامداران غیر بانکی که سهام بانکی خریداری کرده اند ایجاد شده است اما باید گفت که سهامداران نباید نگران باز نشدن نماد بانک ها و تأثیر منفی این رخداد بر کلیت بازار باشند.
از سوی دیگر ایفای تعهدات دولت برای پرداخت مطالبات شبکه بانکی از جمله بانک صادرات ایران می تواند به تعادل سازی روند امور کمک موثری داشته باشد.

اخیرا روابط عمومی بانک صادرات به نقل از عضو هیأت‌مدیره این بانک در خصوص زمان باز شدن نماد بانک در بورس گزارش امیدوار کننده ای ارایه کرده و از قرار گرفتن در آستانه بازگشایی نماد بانک متبوعش خبر داده بود.
در این گزارش به نقل از لشکر بلوکی آمده بود: خوشبختانه صورتهای مالی با تعدیل مثبت نسبت به پیش بینی قبلی بسته شده و گزارش حسابرس نیز اخذ شده و اکنون آماده برگزاری مجمع هستیم و متعاقباً پیش نیازهای باز شدن نماد به سرعت فراهم خواهد شد.

*

*

Top