داعش در سودای سیطره دوباره بر رقه

گروه تروریستی داعش، شب گذشته ضد حمله‌ای به شهر الرقه در شرق سوریه انجام داد و توانست کنترل برخی از محله‌های آن را دست بگیرد.

این در حالی است که «نیروهای دموکراتیک سوریه»- شبه‌نظامیان محلی عمدتا کُرد و عرب- ماه ژوئن گذشته حدود ۸۰ از کنترل شهر الرقه را با پشتیبانی ائتلاف آمریکایی به دست گرفت.

منابعی در الرقه اعلام کردند، عناصر داعش با خودروهای زرهی به محله‌های «المشلب» و «الرقه السمرا» در شرق الرقه حمله کردند و ده‌ها تن از «نیروهای دموکراتیک سوریه» را کشته‌اند.

طبق اعلام این منابع، داعش در جریان این حمله، همچنین شماری از سربازان آمریکایی را کشته یا مجروح کردند. این نظامیان به بیمارستان «عین عیسی» در شمال الرقه منتقل شده‌اند.

این منابع در ادامه افزودند، عناصر داعش، که مبدل به لباس‌های «نیروهای دموکراتیک سوریه» بودند، در منطقه «المشفی الوطنی» تجمع کرده و کنترل آن را به دست گرفته‌اند. آنها تأکید کردند که شمار کشته‌های عناصر «نیروهای دموکراتیک سوریه» طی این سه حمله بیش از یک‌صد نفر است.

این منابع خاطرنشان کردند داعش در پی این ۳ حمله، توانست کنترل بیش از ۵۰ درصد این شهر را به دست گیرد. از سوی دیگر، درگیری‌ها میان طرفین در این شهر به شدت ادامه دارد.

*

*

Top