عملکرد مدیریت شعب بانک صادرات در دو استان/ اشتغال زایی در خراسان شمالی و سیستان و بلوچستان

بانک صادرات ایران در راستای حمایت از رونق تولید و اشتغالزایی در خراسان شمالی با تخصیص بیش از ٢٨۶ میلیارد ریال تسهیلات در شش ماه اول سال ٩۶، شرایط اشتغال ۶۶٧ نفر را فراهم کرد.
به گزارش روابط عمومی بانک صادرات ایران، این بانک در راستای عمل به اهداف اقتصاد مقاومتی، طی۶ ماه منتهی به پایان شهریور سال ٩۶ در خراسان شمالی با اعطای ٢٨۶ میلیارد ریال تسهیلات به ٧ واحد تولیدی در شهر های مختلف استان موجب اشتغال مستقیم۵۴٣ نفر و اشتغال غیر مستقیم ١٢۴ نفر شد.
بنا بر این گزارش، این بانک همچنین با اعطای ١٩٣ فقره تسهیلات بالغ بر ١١٩ میلیارد ریال به اقشار ویژه، قدم مهمی در راستای تکریم خانواده های محترم شهدا، جانبازان و ایثار گران در این استان برداشته است.
علاوه بر این طی این مدت ١٣۵٩ فقره وام قرض الحسنه ازدواج و تهیه جهیزیه در این استان بالغ بر ١۴١ میلیارد ریال توسط بانک صادرات ایران پرداخت شده است.
همچنین با استناد به ابلاغیه جدید سهمیه وام قرض الحسنه مشاغل خانگی مصوبه شورای پول و اعتبار مبنی بر افزایش سقف این وام تا ٢٠٠ میلیون ریال، برای معرفی شدگان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، پرداخت ١٠٩ فقره وام توسط بانک صادرات استان خراسان شمالی آغاز شده که برابر همین تعداد بر میزان اشتغالزایی های بانک صادرات ایران در خراسان شمالی افزوده خواهد شد.
شایان ذکر است، مانده سپرده های ریالی و ارزی بانک صادرات ایران در استان خراسان شمالی تا پایان شهریور ماه سال ٩۶ بالغ بر ۶۶٨۶ میلیارد ریال بوده که بیش از ١۵ درصد مانده سپرده های کل نظام بانکی در این استان به حساب می آید. همچنین مانده تسهیلات بانک طی این مدت در استان از ۴٠٣٨ میلیارد ریال فراتر رفته است.

 

بانک صادرات ایران در راستای عمل به برنامه های اقتصاد مقاومتی، کمک به ایجاد اشتغال در مناطق کمتر توسعه یافته، افزایش سطح رفاه عمومی و بهبود شاخص های سلامت در استان سیستان و بلوچستان طی ۶ ماه ابتدای سال جاری با پرداخت ۶۶٢٩ فقره تسهیلات به ارزش بالغ بر ١٢۴٣ میلیارد ریال از بخش های مختلف اقتصادی حمایت کرد.
به گزارش روابط عمومی بانک صادرات ایران، مدیریت شعب بانک صادرات سیستان و بلوچستان در نیمه اول سال ٩۶ برای حمایت از رونق تولید و اشتغال در بخش مشاغل خانگی، اعطای تسهیلات نوسازی و بهسازی مسکن روستایی، اعطای تسهیلات در قالب عقود مختلف و وام های قرض الحسنه تعداد ۶۶٢٩ فقره تسهیلات به ارزش بیش از ١٢۴٣ میلیارد ریال پرداخت کرده است.
بنا بر این گزارش، سهم وام های قرض الحسنه پرداخت شده از این میزان، همچون وام های ازدواج، اشتغالزایی معرفی شدگان سازمان های حمایتی و مشاغل خانگی با ۴٢٣٣ فقره وام به مبلغ ۴٠۶ میلیارد ریال بوده است.
همچنین اهتمام فراوان به مسکن اقشار ویژه (خانواده های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران) منجر به اعطای ١١٩ فقره تسهیلات شده است. نوسازی مسکن روستایی با اعطای ۵۶۶ فقره، مسکن حوادث قهری با پرداخت ٨۵ فقره و عقود مختلف ( مضاربه، مرابحه، مشارکت و خرید دین) جمعا با ١۶٢۶ فقره از جمله سایر بخش های مورد توجه در پرداخت تسهیلات در این استان بوده است.
۴٣٠ میلیارد ریال تسهیلات برای تجهیز دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
علاوه بر این، بانک صادرات استان سیستان و بلوچستان با اعطای ۴٣٠ میلیارد ریال تسهیلات، واحدهای بهداشتی درمانی زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان را تجهیز کرد.
بنا بر این گزارش، با مشارکت مدیریت شعب استان سیستان و بلوچستان مبلغ ۴٣٠ میلیارد ریال تسهیلات جهت تجهیز و نوسازی امکانات فنی و خدماتی واحد های زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اعطا شد. این دانشگاه، خدمات درمانی، بهداشتی و سلامت بخش اعظم جمعیت استان در شهر های خاش، میرجاوه، سراوان، چابهار و کنارک را پوشش می دهد. دانشگاه مذکور با دارا بودن هفت دانشکده و حدود ۴۶٣٢ دانشجو در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، مسئولیت آموزش حرفه ای پزشکی و پیراپزشکی را بر  عهده دارد.
گفتنی است، پیشتر بانک صادرات ایران دراحداث بیمارستان ٢٠٠ تخت خوابی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با پرداخت تسهیلاتی بالغ بر ٢٠٠ میلیارد ریال نقش مهمی در حمایت از نظام سلامت در این استان بر عهده گرفت.
شایان ذکر است، مانده سپرده های شعب بانک صادرات ایران در استان سیستان و بلوچستان تا پایان شهریور ماه سال ٩۶ از ١۴ هزار و ۴٧٧ میلیارد ریال فراتر رفت که بیش از ١۵ درصد مانده سپرده های نظام بانکی دراین استان را شامل می شود در عین حال مانده تسهیلات(جاری و غیر جاری) بانک صادرات استان سیستان و بلوچستان تا مدت یاد شده از ۵۵٠٩ میلیارد ریال بیشتر شده است.

*

*

Top