اجتماعی

بانک صادرات: در مدیریت مصرف انرژی پیشرو هستیم

بانک صادرات ایران به عنوان اولین بانک ایرانی بر اساس استاندارد ٥٠٠٠١:٢٠١١ ISO، فعالیت در زمینه استقرار سیستم مدیریت انرژی در ساختمان های بانک را آغاز نموده است.
به گزارش روابط عمومی بانک صادرات ایران، این بانک در راستای تبیین سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)، عمل به قانون اصلاح الگوی مصرف، قانون رفع موانع تولید و ارتقای نظام مالی کشور و  تعهد به رعایت مفاد پروتکل الزام آور کنفرانس محیط زیست پاریس(٢٠١٥)، با ایجاد واحد مدیریت انرژی، در گام اول به عنوان تنها بانک ایرانی موفق به دریافت گواهینامه بین المللی استاندارد ٥٠٠٠١:٢٠١١ ISO در زمینه مدیریت مصرف انرژی در ساختمان مرکزی بانک (برج سپهر) و در گام دوم موفق به استقرار مدیریت انرژی در تمامی شعب و ساختمان های اداری استان های تهران، البرز و خوزستان شده است.
بنا براین گزارش، در بانک صادرات ایران مجموعه اطلاعات معماری، تاسیسات، روشنایی، تجهیزات اداری، قبوض ساختمان ها و شعب تحت کنترل سیستم مدیریت انرژی به نرم افزار انرژی منتقل شده و ضمن تهیه برچسب انرژی (موضوع تصویب نامه ابلاغی مورخ ١٢ دی ماه ٩٦ هیات محترم وزیران) برای تمامی شعب و ساختمان های مذکور، مصرف انرژی آنها در هر سال ممیزی می شود و همزمان دوره بازگشت سرمایه به کار گرفته شده برای مصرف بهینه آن، مورد واکاوی و بررسی های دوره ای قرار می گیرد.
همچنین استقرار سیستم مدیریت انرژی در شبکه بانک صادرات ایران با اولویت بندی استان ها و بر اساس هزینه سالانه مصرف انرژی و اقلیم هر استان انجام می گیرد.
شایان ذکر است، با توجه به بحران کم آبی در کشور و در راستای الزامات زیست محیطی و استفاده بهینه از پسماند آب، تصفیه خانه برج سپهر نوسازی شده و درصد قابل توجهی از آب مصرفی این ساختمان بلند مرتبه به چرخه مصرف نگهداری فضای سبز باز می گردد.