اقتصادی

جایگاه ویژه استان خراسان در برنامه ریزی های بانک صادرات

مدیرعامل بانک صادرات ایران کسب عنوان دوم توسط این بانک در استان خراسان رضوی در بین کلیه بانک های این استان را مرهون تلاش تمامی همکاران این استان دانست و خاطر نشان کرد: قرار گرفتن در چنین جایگاهی، مایه فخر و مباهات هر ایرانی، هر خراسانی و هر بانک صادراتی است.

به گزارش روابط عمومی بانک صادرات ایران، دکترحجت اله صیدی که در روز دوشنبه ١٧ اردیبهشت ماه، همزمان با سفر رئیس جمهور به استان خراسان رضوی سفر کرده است، ضمن شرکت در جلسه شورای اداری و افتتاح طرح های اقتصادی و زیربنایی، در نشستی صمیمی با کارکنان صف و ستاد بانک در این استان، از اینکه برای دومین بار در جمع این عزیزان حضور می‌یابد ابراز خرسندی کرد و با قدردانی از تلاش های تمامی همکاران در استان خراسان رضوی، این استان را به واسطه وجود مبارک حضرت ثامن الائمه علی‌ بن موسی الرضا(ع) دارای ظرفیت های بسیار بالایی دانست و اظهار داشت: خدمت‌رسانی به زائران و عاشقان هشتمین آفتاب تابناک آسمان امامت و ولایت فرصت مبارکی است که می‌توان در سایه آن از اجر معنوی بالایی برخوردار شد.

مدیرعامل بانک صادرات ایران، با اشاره به وجود ٢٥ تا ٣٠ میلیون زائر و مجاور آستان مقدس حضرت امام رضا(ع)، ضمن تاکید بر خدمت ‌رسانی به این عزیزان، یادآور شد: برنامه‌ ریزی برای ارائه خدمات جدید به زائران مشهد‌الرضا باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

دکترصیدی، همچنین با تقدیر از تلاش‌ های جهادگونه مدیران شعب و کارکنان بانک دراستان خراسان رضوی که منجر به کسب مقام دوم توسط این بانک در استان خراسان رضوی در بین کلیه بانکهای این استان شد، اظهار داشت: ضمن شکرگزاری به درگاه خداوند متعال به خاطر کسب این موفقیت بزرگ که به برکت وجود امام هشتم شیعیان (ع) و تلاش همه همکاران این استان میسر گردیده‌است، باید همچنان برای حفظ سهم بازار و ارتقای این مقام بکوشیم.

وی در ادامه، تصریح کرد: خوشبختانه، قیمت تمام شده پول و نرخ موثر تسهیلات در استان مناسب است. اما اگر در بخش تسهیلات ارزان قیمت بیشتر فعالیت داشته باشیم، می توانیم بهای تمام شده را کاهش دهیم.

مدیرعامل بانک صادرات ایران، اضافه کرد: امروز (دوشنبه) توفیق پیدا کردم در چند شعبه خدمت همکاران رسیدم باور کنید که نشاط، تلاش، شادابی و جدیت همکاران که جزء زبانزدهاست در سطح شبکه بانک صادرات ایران، بسیار مایه خرسندی بود. عموم همکاران علاقه مند، مثبت و پرتلاش هستند. از این رو خیلی خوشحال هستم که توانستم همکاران را در شعب و ستاد زیارت کنم و کاش می توانستم در شهرهای دیگر استان نیز حضور پیدا کنم.

وی با بیان اینکه موفقیت بانک صادرات ایران در خراسان رضوی اتفاقی نبوده و در سایه کار و تلاش تمامی همکاران به دست آمده‌ است، تاکید کرد: بانک صادرات ایران در استان خراسان رضوی همچنان باید جزء برترین ها باشد و در این میان قطعا مدیریت خوبی نیز از سوی همکار عزیزمان جناب آقای زارعی صورت گرفته که به همراه تلاش همه همکاران مایه فخر و مباهات هر ایرانی و هر خراسانی و هر بانک صادراتی است.

دکترصیدی در ادامه سخنان خود افزود: نکات مثبت را گفتم و نکته منفی هم نمی بینم. انصافا در کل فعالیت همکاران بنده در استان خراسان رضوی، جای شکرگزاری دارد و می توان در آینده موفقیت های بیشتری را برای خود رقم بزنیم و ان‌شاءالله بانک اول استان شویم.

وی تاکید کرد: راز این کار از نظر من جذب منابع بیشتر است و باید بدانیم که هر کدام از همکاران ما به چه میزان می‌توانند منابع جدید جذب بانک کنند.

مدیرعامل بانک صادرات ایران با بیان این که بزرگترین پتانسیل بانک در این استان همکاران پر تلاش و خود شما هستید، گفت: به جز وجود مقدس بارگاه امام هشتم(ع) که در راس همه ظرفیت ها و پتانسیل های استان قرار دارد و همه ما خاک آستانش را توتیای چشم هایمان می کنیم، مهمترین علت و ظرفیت موفقیت آتی، شما عزیزانی هستید که در این جلسه حضور دارید و البته سایر همکاران که در اینجا حضور ندارند.

وی که به همراه امیر یوسفیان «معاون اعتبارات» و سید کاظم مرتضوی «مدیر امور شعب منطقه یک» در جمع روسای حوزه ها و شعب، معاونین و کارکنان بانک در مشهد مقدس و از طریق ویدئو کنفرانس برای همکاران سایر شهرستان های استان سخنرانی می کرد، مطالبات بانک در این استان را مورد توجه قرار داد و با بیان اینکه حجم مطالبات استان از میانگین کشوری پایین تر است، یادآور شد: همکاران با جدیت و تلاش بیشتر در اجرای برنامه ٨ هفته ای کاهش مطالبات اقدام نمایند.

دکترصیدی در ادامه اظهار داشت: این استان با وجود واحد های صنعتی مثل فولاد، خودرو و یا واحدهای مختلف صنایع غذایی که زمانی بزرگترین بخش ها را به خود اختصاص داده بود و یا به لحاظ داشتن زائر و مسافر فراوان می تواند بسیار مورد توجه باشد و تمامی این پتانسیل ها را باید بانک صادرات ایران برعهده بگیرد.

وی حل مشکل موسسات میزان و ثامن را از جمله پتانسیل دیگر خراسان برای بانک صادرات ایران برشمرد و گفت: باید برای سپرده گذاران موسسه میزان منابع موجود آنها را ملموس کرد تا اطمینان خاطر بیشتری در این زمینه برای آنها ایجاد شود.

مدیرعامل بانک صادرات ایران، همچنین زمان چند هفته ای باقی مانده تا ٣١ خرداد سال جاری را مورد اشاره قرار داد و برگزاری مجمع بانک در تیر ماه ٩٧ برای سال مالی ٩٦ را اتفاق مهمی برای شرایط فعلی بانک عنوان کرد که همزمان با برگزاری آن، ارائه گزارش ٣ ماهه اول سال جاری جایگاه ویژه ای دارد.

وی افزود: گزارش ارائه شده در مجمع برای سپرده گذاران و سهامداران اهمیت زیادی دارد و باید مجمع موفقی در تیر ماه ٩٧ داشته باشیم.

شایان ذکر است، دکتر صیدی قبل از برگزاری این مراسم از ٣ شعبه «امام رضا(ع)» (که سال ها پیش با نام شعبه «دقیقی» معروف بود)، شعبه «عنصری» و شعبه «خاقانی» بازدید کرد و در گذر از شعب نامگذاری شده به نام شعرای سبک خراسانی و آذربایجانی تاریخ زبان وادبیات کشور در شهر امام رضا(ع)، بارقه امیدی در دل مدیران وکارکنان بانک صادرات ایران برای تسریع در تحقق برنامه ها واهداف بلند بانک ایجاد کرد.

مدیرعامل بانک صادرات ایران، در این بازدید ها از نزدیک با کارکنان به گفت و گو و احوال پرسی پرداخت و با تاکید بر اینکه مشتریان بانک در مشهد مقدس به دلیل همنفسی با آستان مقدس حضرت ثامن الحجج(ع) از جایگاه ویژه ای برای تکریم برخوردارند، برنامه های بانک برای رسیدن به اهداف مورد نظر را مورد توجه قرار داد.

دکترصیدی در دیدار با روسا و کارکنان این شعب بر وصول مطالبات، اهداف شعب، کاهش زمان انتظار مشتریان، فعال ساختن باجه های غیرفعال، افزایش منابع ارزان قیمت، کاهش قیمت تمام شده پول، رصد مشتریان برتر، سرعت بخشیدن به چرخش نقدینگی و سایر موارد تاکید کرد و کارکنان را مورد تشویق قرار داد.

گفتنی است، دکتر صیدی، ١٢ بهمن سال گذشته برای نخستین بار در مقام مدیرعاملی بانک صادرات ایران با سفر به استان خراسان رضوی و شرکت در «یادواره شهدای بانک صادرات ایران» در جمع بسیجیان این بانک، حضور یافت و ضمن دیدار و گفت ‌و گو با آنان طی سخنانی برنامه‌های پیش روی این بانک را تشریح کرد.​