اقتصادی

در راستای اجرای بسته های جدید اقتصادی دولت/ بانک صادرات به میدان آمد

همزمان با آغاز طرح«خزانه زرین سپهر» بانک صادرات ایران، نشانی صندوق امانات بانک در پنج کلان‌شهر تهران، مشهد، تبریز، اصفهان و شیراز برای صدور گواهی سپرده اوراق سکه طلا متقاضیان اعلام شد.
به گزارش روابط عمومی بانک صادرات ایران، فاز اول پذیرش سپرده سکه‌های طلادر قالب «خزانه زرین سپهر» در شهرهای بزرگ کشور آغاز شد و متقاضیان می توانند از شنبه تا چهارشنبه ساعت٨:٣٠ تا ١٢ با مراجعه به صندوق‌های امانات بانک، گواهی سپرده ویژه با قابلیت معامله در بورس کالای ایران را دریافت کنند. اوراق مذکور قابلیت توثیق برای دریافت تسهیلات از بانک صادرات ایران را نیز داراست.
بنا براین گزارش، نشانی صندوق امانات بانک در تهران و شهر‌های یاد شده به شرح زیر برای متقاضیان این طرح اعلام شده است:

۱- استان تهران – شهر تهران – خیابان سمیه نرسیده به تقاطع شهید مفتح برج سپهر شعبه – تلفن : ۰۲۱۸۸۸۳۱۹۰۹ – ۰۲۱۸۴۷۶۲۴۲۲

۲- استان خراسان رضوی – شهر مشهد – میدان جانباز ادارات مرکزی بانک صادرات شعبه ١٥ تلفن : ۰۵۱۳۷۶۶۵۵۵۸
۳- استان آذربایجان شرقی – شهر تبریز – میدان استاد شهریار برج سپهر شعبه ٢٤١٤ تلفن : ۰۴۱۳۳۲۹۰۷۹۷
۴- استان اصفهان – شهر اصفهان – میدان آزادی ابتدای خیابان سعادت آباد جنب شهرداری منطقه ٦ ساختمان مرکزی بانک صادرات ایران تلفن :۰۳۱۳۶۶۹۹۲۶۸
۵- استان فارس – شهر شیراز – خیابان زند چهار راه زند ساختمان مرکزی بانک صادرات شعبه زند تلفن :۰۷۱۳۲۳۴۳۱۹۹

سکه های طلا تمام بهار آزادی (طرح جدید) ضرب سال ٨٦ در طرح «خزانه زرین سپهر» بانک صادرات ایران پذیرش خواهد شد که ضمن کارشناسی این سکه‌ها عیار، وزن و سایر مشخصات آنها به دقت مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت و اوراق گواهی این سپرده با نام متقاضی صادر خواهد شد. هزینه تعیین اصالت برای هر سکه ٥ هزار ریال در نظر گرفته شده است. گواهی سپرده صادر شده از طریق کارگزاران دارای مجوز معاملات گواهی سپرده کالایی یا هسته معاملاتی آنلاین در بورس کالا قابل معامله بوده و خریدار پس از تسویه با کارگزار، معرفی نامه‌ای برای تحویل سکه از انبار نیز دریافت می کند.

در این طرح، هزینه انبارداری سکه‌های طلا به میزان١٠٠ ریال ( با لحاظ نمودن مالیات بر ارزش افزوده) به ازای هر روز برای هر قطعه سکه در نظر گرفته شده که بعد از انجام هر معامله از مبلغ قابل پرداخت به فروشنده کسر و به حساب انبار دار واریز و رسید پرداخت طبق فرم شماره ٣ به مشتری اعطا می شود. خریدار گواهی با فرآیند مشابه می تواند گواهی را به فرد دیگری واگذار کند. در عین خریدار با نماینده قانونی وی در صورت تمایل می تواند برای دریافت سکه با همراه داشتن مدارک احراز هویت و گواهی ترخیص کارگزارناظر مشتری به صندوق امانات بانک مراجعه کند.