اقتصادی

بانک صادرات ایران رتبه اول اعطای تسهیلات به بنگاه‌های کوچک و متوسط در میان بانک‌های خصوصی را کسب کرد

بانک صادرات ایران با تامین مالی دو هزار و ٥٦٧ بنگاه کوچک و متوسط، بیشترین تعداد تسهیلات به این بنگاه‌ها را در ٥ ماه اول سال ٩٧ در میان بانک‌های خصوصی کشور داشته است.
به گزارش روابط عمومی بانک صادرات ایران، این بانک در راستای عمل به برنامه‌های اقتصاد مقاومتی و حمایت از بخش‌های مختلف اقتصادی، پرداخت تسهیلات به بنگاه‌های کوچک و متوسط که موجب افزایش تولید و اشتغال می‌شوند را در اولویت برنامه‌های خود قرار داده است.
بر اساس گزارش‌ ماهانه پایگاه اطلاع رسانی وزارت صنعت، معدن و تجارت، بانک صادرات ایران با رویکرد حمایت از بخش‌های مولد اقتصادی از ابتدا تا مرداد ماه سال جاری در زمینه حمایت از بنگاه‌های کوچک و متوسط و طرح‌های نیمه تمام با پیشرفت بالای ٦٠ درصد، با تامین مالی دو هزار و ٥٦٧ بنگاه از نظر تعداد تسهیلات، در بین بانک‌های خصوصی کشور، رتبه اول را داراست.
بانک صادرات ایران امسال بالغ بر ٢٠ هزار و ٤٨٠ میلیارد ریال تسهیلات در اختیار بنگاه‌های کوچک و متوسط قرار داده است.
بانک صادرات هم‌راستا با اهداف بلند اقتصاد کشور و عمل به مسئولیت‌های اجتماعی خود از ابتدای سال ٩٦ تا پایان مردادماه ٩٧ بالغ بر ٩٧٠ هزار میلیارد ریال تسهیلات حمایتی در بخش‌های مختلف پرداخت کرده است که مهمترین سرفصل‌های آن پرداخت وام ازدواج و تهیه جهیزیه، وام اشتغالزایی کمیته امداد امام خمینی(ره)، بهزیستی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بهسازی و نوسازی مسکن روستایی، حمایت از بنگاه‌های کوچک و متوسط، حوادث قهری و سایر وام‌های ضروری بوده است.