سیاسی

زورآزمایی امریکا با نیروهای مقاومت در عراق

فرمانده عملیات نیروهای «الحشد الشعبی» عراق در استان «الانبار» تأکید کرد که نیروهای آمریکایی به دنبال تحریک نیروهای این گروه هستند تا جنگ را آغاز کنند.

فرمانده الحشد الشعبی: آمریکا دنبال تحریک نیروهای ماست

«قاسم مصلح» فرمانده عملیات نیروهای «الحشد الشعبی» عراق در استان «الانبار» (غرب) از تنش‌زایی نیروهایی آمریکایی در این منطقه خبر داد.

مصلح به وبگاه خبری «باسنیوز» عراق گفت، آمریکایی‌ها از طریق شایعه‌پراکنی درباره بازداشت نیروهای الحشد، بمباران مواضع گروه یا انحلال آن دست به تنش‌زایی می‌زنند.

وی اعلام کرد که نیروهای آمریکایی از طریق چنین تحریک‌هایی در تلاشند که نیروهای الحشد جنگ با آنان را آغاز کنند.

این فرمانده الحشد با بیان اینکه این گروه، آغازگر جنگ علیه نیروهای آمریکایی نخواهد بود، تصریح کرد: «الحشد الشعبی یک گروه عقیدتی است که قدرت خود را از فتوای مرجعیت می‌گیرد».

مصلح در ادامه اظهار داشت که «آمریکا نمی‌تواند در برابر این ارتش عقیدتی ایستادگی کند؛ ارتشی که اگر مرگ در انتظارش باشد، هیچ اهمیتی بدان نمی‌دهد».

وی با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها همه چیز را در عراق از دست داده‌اند، تأکید کرد که هدف آنان از چنین تنش‌زایی‌هایی این است که ما جنگ را آغاز کنیم، ولی ما زمانی خواهیم جنگید که آنان علیه ما جنگ را آغاز کند.

فرمانده الحشد در پایان تأکید کرد که «قبلا در برابر حملات آمریکا و اسرائیل به نیروهای الحشد الشعبی سکوت می‌کردیم، ولی از امروز به بعد دیگر در برابر حملاتشان سکوت نخواهیم کرد».

منابع خبری اخیرا به نقل از یک منبع سیاسی عراقی اعلام کرده بودند که «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا در جریان دیدار با «عادل عبدالمهدی» نخست وزیر عراق گفته بود که رژیم صهیونیستی قصد دارد اهدافی را در خاک عراق هدف قرار دهد که متعلق به یک گروه مسلح است.

«معین الکاظمی» از فرماندهان الحشد الشعبی هم ۳۰ دی ماه در واکنش به تهدیدهای صهیونیستها گفت که «اسرائیل با آتش بازی نکند… هزاران موشک در جنوب لبنان وجود دارد که برای هدف قرار دادن اسرائیل از پیش آماده شده است».

الکاظمی همچنین تصریح کرد: «تا این لحظه هیچ موضعی از الحشد الشعبی هدف قرار نگرفته است، ولی اگر این اتفاق رخ دهد، پاسخ قاطعی به اسرائیلی داده خواهد شد که در ضعیف‌ترین دوران خود به سر می‌برد و در زیر آتش مقاومت جنوب لبنان قرار دارد».

الحشد الشعبی، پس از ظهور گروه تروریستی داعش در جولای ۲۰۱۴ و اشغال مناطق شمالی عراق، و در پی فتوای مرجعیت عراق و حمایت «نوری المالکی» نخست وزیر وقت، شکل گرفت.