اقتصادی

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی فارس
منطقه ویژه اقتصادی لامرد مناسبترین فرصت سرمایه گذاری بخش خصوصی است

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس با تاکید بر اینکه رویکرد دولت استفاده از حداکثر ظرفیت بخش خصوصی می باشد، گفت: بهترین فرصت های سرمایه گذاری پیش رو سرمایه گذاران بخش خصوصی در منطقه ویژه اقتصادی لامرد قرار دارد و در آینده ای نزدیک این منطقه نقش برجسته‌ای در افزایش ظرفیت تولید داخلی خواهد داشت.

به گزارش آژانس خبری تحلیلی آزاد به نقل از روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی لامرد، «حسن نوروزی» رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس در بازدید از صنایع مستقر در منطقه ویژه اقتصادی لامرد گفت: سیاست دولت در ایجاد مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و تسهیل شرایط سرمایه گذاری و ایجاد مشوق ها و معافیتها، جهت گسترش سرمایه گذاری در این مناطق می باشد و دولت با اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی تلاش دارد تا از حداکثر توان بخش خصوصی در تقویت تولید داخلی استفاده کند.
نوروزی با تاکید بر برنامه ریزی دولت در جذب و هدایت سرمایه ها به منظور تقویت تولید داخلی، اظهار کرد: مزیت‌ها و منابع عظیم انرژی در حوزه شهرستان لامرد و دسترسی این منطقه به بنادر تخصصی و باتوجه به ارتقاء فرودگاه لامرد و معادن غنی که در منطقه لامرد وجود دارد، از این رو فرصت مناسبی در دسترس سرمایه گذاران قرار دارد.
وی افزود: بااستقرار صنایع بزرگ، منطقه ویژه اقتصادی لامرد در آینده ای نزدیک؛ نقش برجسته ای در ارتقاء کیفی و افزایش ظرفیت تولید داخلی خواهد داشت و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس از تمامی ظرفیت ها و ساز و کارهای قانونی جهت تسهیل شرایط برای حضور سرمایه گذاران مختلف در این کانون صنعتی استفاده خواهد کرد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس با اشاره به فراهم بودن زیرساختهای سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی لامرد افزود: دولت با برنامه ریزی مناسب می‌تواند در شرایطی که بودجه دولتی با محدودیت همراه است، از ظرفیت‌ها و مزیت های فراوان در منطقه ویژه اقتصادی لامرد برای گسترش سرمایه گذاری بخش خصوصی استفاده کند که در این راستا با اختصاص بودجه، اهتمام مناسبی به منظور ارتقاء زیرساختها و امکانات زیربنایی در این منطقه داشته است.
وی خاطرنشان کرد: درحال حاضر سرمایه گذاری های گسترده ای در منطقه ویژه اقتصادی لامرد انجام شده است که با بهره برداری از کارخانه آلومینیوم با سرمایه گذاری ۱.۲ میلیارد دلار، فرصت‌های ویژه‌تری برای سرمایه گذاری در صنایع پایین دست فراهم می‌شود که با رشد و توسعه این منطقه، نرخ بیکاری کاهش می یابد و رونق صادرات از گمرک این منطقه را شاهد خواهیم بود.
نوروزی در ادامه هدف از حضور در شهرستان لامرد را ارزیابی آخرین وضعیت پروژه های مهم صنعتی و عمرانی این شهرستان اعلام کرد و گفت: باتوجه به برنامه ریزی که انجام شد، تلاش کردیم تا اعتبارات شهرستان طی سال جاری با هماهنگی فرماندار لامرد به پروژه هایی اختصاص یابد که بتوان آن پروژه ها را تکمیل و به بهره برداری رساند تا مردم هرچه سریعتر از خدمات آنها بهره مند شوند.
وی گفت: در بازدید و ارزیابی دقیق از طرح های مهم شهرستان لامرد، برنامه ریزی خواهیم کرد که اعتبارات را به کدام بخش ها هدایت کنیم که بیشترین بهره وری و کارآیی را داشته باشیم.