اقتصادی

صدر نشینی بانک صادرات در بازار معاملات سرمایه

مدیر عامل گروه مالی سپهر صادرات از بازدهی ٥٨ درصدی «وبصادر» پس از بازگشایی مجدد تا امروز خبر داد وگفت: در معاملات امروز بازار سرمایه، بانک صادرات ایران با توجه به قیمت سهم، از نظر ارزش بازار و سرمایه در صدر گروه بانک‌ها قرار گرفت.
به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، بهروز خدارحمی با بیان اینکه بازدهی سهام بانک صادرات ایران از زمان بازگشایی مجدد تا کنون از بازدهی شاخص کل بازار بورس تهران به مراتب پیش افتاده، گفت: از ٢٣ اسفند ماه سال گذشته تاکنون شاخص کل بورس تهران ١٣ درصد رشد داشته در حالی که سهام بانک صادرات ایران با ٤٥ درصد فاصله، نزدیک به ٥٨ درصد سود را نصیب دارندگان خود کرده است که دلیل آن کاهش میزان زیان‌دهی و اصلاح ساختاری در این بانک است.
وی کاهش زیان و اصلاح ساختار به عنوان دو رویکرد اساسی از سوی بانک دنبال می شوند را بسیار اثرگذار و مهم ارزیابی کرد و گفت: در هر دو زمینه دستاوردهای بسیار خوبی حاصل شده و چشم‌انداز بسیار روشنی پیشروی این بانک معظم و توانمند است.
خدارحمی تصریح کرد: در شرایط کنونی سهام بانک بسیار جذاب و رضایت بخش است به گونه ای که قیمت و وضعیت سهم چنان اعتبار و ثباتی یافته است که هر روزقابل معامله است و از ابتدای سال تا کنون در کلیه روزهای کاری بورس، سهام بانک داد وستد شده و روند قیمتی آن عمدتا افزایشی بوده است.
وی تاکید کرد: تلاش شده در این مدت، ضمن جلوگیری از سفته بازی سهام بانک، در محدوده قیمتی متعادل نگاه داشته و به تقاضای واقعی پاسخ داده شود.
مدیرعامل گروه مالی سپهر صادرات با اشاره به گمانه زنی هایی که از قبل در خصوص بازگشایی سهام انجام می شد، گفت: علی رغم وجود مشکلات و تنگناهای زیاد، سهام بانک صادرات ایران با درایت بازگشایی شد و کمترکسی این میزان از بازدهی را برای سهمی که نماد آن حدود ٢٠ ماه بسته بود را  تصور می کرد ولی به دلیل رویکرد حرفه ای و کنترل بازار، سهام بانک در کمتر از شش ماه حدود ٦٠ درصدبازدهی داشته که این میزان بسیار بیشتر از بازدهی شاخص کل بورس بوده است.
این مقام مسئول با اشاره به  وجود بازار های رقیب برای بازار سرمایه، گفت: امروزه علی رغم بازار های رقیب مانند سکه و ارز و … که عمدتا” دارای ریسک بسیار بالایی هستند، سهام بانک صادرات ایران دارای اقبال خاص فعالان بازار  است و بانک علاوه بر ایفای نقش به عنوان یک بازیگر موثر در بازار پول، جایگاه ویژهای نیز در بازار سرمایه به خود اختصاص داده است.
گفتنی است، بانک صادرات ایران با سرمایه ٥٧ هزار و ٨٠٠ میلیارد ریال بیشترین سرمایه را در بین بانک‌های بورسی دارد.