فرهنگی

تاکید مدیر عامل بانک صادرات بر اهمیت مولفه های فرهنگی

مدیرعامل بانک صادرات ایران بهبود ساختار اقتصادی در جوامع را منوط به توجه به فرهنگ و زیرساخت‌های آموزشی و پرورشی دانست و در آیین اختتامیه جشنواره فیلم رشد، بر اهتمام ویژه به فرهنگ در رشد اقتصاد تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی بانک صادرات ایران، حجت‌اله صیدی در این مراسم با اشاره به اهمیت مقوله فرهنگ به عنوان زیربنای اقتصاد در جوامع، گفت: پرسش پر چالشی که همیشه وجود داشته این است که بالاخره زیربنای جامعه اقتصاد است یا فرهنگ، و مجادله در خصوص این پرسش هم کم نبوده است اما واقعیت این است که پاسخ پرطرفدار همیشه این بوده که اگر فرهنگ درست شود قطعاً اقتصاد هم درست می‌شود.
صیدی افزود: برای بانک صادرات ایران افتخار بزرگی است که در کنار تلاشگران این جشنواره دانش ایستاده تا بالندگی فرهنگ و هنر این مرز و بوم را رقم بزند.
بانک صادرات ایران در راستای عمل به مسئولیت‌های اجتماعی خود و حضور حمایتی در عرصه‌های فرهنگی و تربیتی جامعه، برنامه‌های مختلفی را در دستور کار خود قرار داده که در کنار حمایت از تولید آثار هنری و بزرگداشت هنرمندان مردمی، تفاهم‌نامه همکاری با موسسه شهر کتاب در راستای تقویت فرهنگ کتابخوانی و نشر، حمایت از هنر سینمای متعهد را نیز به ویژه در حوزه تربیتی و کودک و نوجوان در دستور کارخود قرار داده است.
شب بارانی اختتامیه جشنواره چهل و هشتم فیلم رشد به عنوان پرسابقه‌ترین جشنواره سینمایی کشور، که با حضور اهالی فرهنگ، مسئولان وزارت امورخارجه، مدیرعامل بانک صادرات ایران، مدیران ارشد وزارت آموزش و پرورش، هنرمندان و مدیران حوزه سینما، داوران و شرکت‌کنندگان از کشورهای محتلف جهان در میان استقبال علاقه‌مندان برگزار شد و حضور بانک صادرات ایران مورد توجه و تجلیل قرار گرفت.
در چهل و هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم رشد ٧٢٠ فیلم از ٣٣ کشور جهان در مقولات فرهنگی و تربیتی در آن شرکت داده شدهاند، با حمایت محوری بانک صادرات ایران برگزار شد.