فرهنگی

تقدیر از بانک صادرات به دلیل پیشتازی در عرصه فرهنگ و هنر کشور

مسئولیت‌های اجتماعی بانک صادرات ایران در حمایت محوری از چهل و هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم رشد، مورد تجلیل مدیران حوزه فرهنگ و هنر و مسئولان وزارت آموزش و پرورش قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی بانک صادرات ایران، اختتامیه پرسابقه‌ترین جشنواره سینمای کودک و نوجوان کشور، با حضور اهالی فرهنگ، مسئولان وزارت امورخارجه، مدیرعامل بانک صادرات ایران، مدیران ارشد وزارت آموزش و پرورش، هنرمندان و مدیران حوزه سینما، داوران و شرکت‌کنندگان از کشورهای مختلف جهان برگزار و با تقدیر از حمایت بانک صادرات ایران خاتمه یافت.
حجت‌اله صیدی، مدیر عامل بانک صادرات ایران در این مراسم با تاکید بر اهمیت مقوله فرهنگ به عنوان زیربنای اقتصاد در جوامع، به صراحت اعلام کرد: اگر فرهنگ درست شود قطعاً اقتصاد هم درست می‌شود و از این رو برای بانک صادرات ایران افتخار بزرگی است که در کنار تلاشگران این جشنواره دانش ایستاده تا بالندگی فرهنگ و هنر این مرز و بوم را رقم بزند.

صیدی بیشتر اهل فرهنگ است
نیکخواه آزاد، دبیر این جشنواره با تقدیر ویژه از حمایت بانک صادرات ایران در برپایی چهل و هشتمین دوره این جشنواره، مدیر عامل بانک صادرات ایران را فردی فرهیخته و اهل فرهنگ عنوان کرد و گفت: دکتر حجت‌اله صیدی قبل از آنکه فردی اقتصادی باشد، فردی از اهل فرهنگ است. ایشان سابقه طولانی در امر فرهنگ دارند و از اقبال خوب اهل فرهنگ این است که ایشان در جایگاه فعلی به عنوان مدیرعامل بانک صادرات ایران نیز همچنان نقش حمایتی مهمی از فرهنگ را برعهده گرفته‌اند.

باید به بانک صادرات ایران خسته نباشید گفت
مدیرعامل خانه سینما نیز در حاشیه این مراسم در پاسخ به این پرسش که تداوم حمایت بانک صادرات ایران در عصه سینما، چه دستاوردی می‌تواند داشته باشد، گفت: بانک‌ها نسبت به سینمای ایران به طور واقع توجه لازم را ندارند و یکی از اشکالات جدی این است که توجه لازم به کارکرد هنر سینما به عنوان یک سرمایه اجتماعی وجود ندارد این در حالی است که در دنیا موسسات بزرگ مالی پیگیرانه این حمایت‌ها را دنبال می‌کنند، تا بتوانند همکاری داشته باشند و از این بابت باید به بانک صادرات ایران و همکارانشان خسته نباشید گفت و تا همین جای کار نیز باید از مدیران بانک سپاسگزاری کنیم.
منوچهر شاهسواری افزود: واقعیت این است که ظرفیت بیش از اینها برای سرمایه‌گذاری در سینمای ایران وجود دارد و باید تلاش کرد تا این فعالیت را سامان داد. باید بتوان فضایی ایجاد کرد تا با عناصر حرفه‌ای سینمای ایران و سایر بخش‌های هنری ارتباط مداوم داشت. ما در خانه سینما آماده‌ایم تا روش‌ها و تجربیات لازم را در اختیار بانک صادرات ایران بگذاریم.

از دیدن حمایت بانک صادرات ایران از جشنواره خوشحالم
سید صادق موسوی، دبیر انجمن سینمای جوانان نیز با ابراز خوشحالی از ورود بانک صادرات ایران به حوزه سینما، در خصوص اهمیت حمایت مالی این بانک از هنر سینما گفت: متاسفانه بسیاری از بنگاه‌های اقتصادی و شرکت‌های درآمددار به مسئولیت‌های اجتماعی خود توجهی نمی‌کنند و مسئولان جشنواره‌های بین‌المللی نیز در مراجعه به این بنگاه‌ها از جمله بانک‌ها بیمه و شرکت‌های بین‌المللی، عموما با پاسخ منفی روبرو می‌شوند. چراکه این شرکت‌ها عموما علاقه دارند سرمایه‌گذاری مستقیم در تبلیغات و بیلبوردهای شهری انجام دهند، در صورتی که اثربخشی سرمایه‌گذاری آنها در جشنواره‌های فرهنگی هنری حتما بیشتر خواهد بود. از این‌رو حضور بانک صادرات ایران اتفاق مبارکی است و به عنوان دبیر دو دوره جشنواره فیلم کوتاه تهران از این حمایت سپاسگزارم. خیلی خوشحالم که می‌بینم اینجا بانک صادرات ایران حامی جشنواره بین‌المللی فیلم رشد شده است.

این آغاز را خوش یمن می‌بینم
مدیر کل دفتر انتشارات و تکنولوژی آموزشی وزارت آموزش و پرورش و مدیر مسئول نشریه رشد نیز گفت: لازم است تا از مدیر عامل محترم بانک صادرات ایران به خاطر این نگاه خوب فرهنگی به حوزه کودک و نوجوان، سپاسگزاری ویژه کنم چراکه یکی از مهمترین پشتیبانان ما در راستای انجام این کار بوده‌اند.
محمد ناصری افزود: اگر بخواهیم سواد مالی دانش‌آموزان که خیلی هم مورد نیاز جامعه هست، بیشتر شود، باید بتوانیم از حوزه فرهنگ به نحو موثری استفاده کنیم.
وی تصریح کرد: اینکه بانک صادرات ایران با ایده‌های جدیدی برای پس انداز و فراهم کردن نگاه مالی در قالب طرح «سپهر دانش» فعالیت می کند یا در جشنواره بین‌المللی فیلم رشد به عنوان حامی حضور دارد، نشان از نگاه جدید مدیریت این بانک است و این آغاز را خیلی خوش یمن می‌بینم و امیدوارم که این حمایت در حوزه‌های مختلف فرهنگی ادامه پیدا کند.

بانک صادرات ایران بال حمایتی این جشنواره بود
مسئول هماهنگ کننده فیلم‌های استانی این جشنواره نیز با تشکر از حضور بانک صادرات ایران در این جشنواره، گفت: جشنواره بین‌المللی فیلم رشد از سال ١٣٤٢ در ایران برپا شده و قدیمی‌ترین جشنواره سینمای ایران است. بعد از انقلاب بعد از چند سال وقفه دوباره آغاز به کار کرده و هدف از برپایی این جشنواره فرهنگسازی برای استفاده از سایر ابزارهای آموزشی از جمله فیلم‌های آموزشی، علمی و تربیتی در کلاس‌های درس است و با تفکیک موضوع متناسب را مفاد کتب درسی در سه مقطع آموزشی برای دانش‌آوزان سراسر کشور، نمایش داده خواهد شد.
‌رمضانی افزود: درتهیه سخت‌افزارهای مورد نیاز، جایگاه بنگاه‌های اقتصادی از جمله بانک صادرات ایران اهمیت ویژه پیدا می‌کند. بانک صادرات ایران به عنوان یکی از بال‌های حمایتی دراین جشنواره به کمک آموزش و پرورش آمده که نقش بسیار موثری دراین زمینه بر عهده گرفته است.

در چهل و هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم رشد ٧٢٠ فیلم از ٣٣ کشور جهان در مقولات فرهنگی و تربیتی در آن شرکت داده شده اند، با حمایت محوری بانک صادرات ایران برگزار شد.