اجتماعی

محتکر هفت تن گوشت دستگیر شد

در جریان بازرسی عوامل معاونت نظارت بر اماکن عمومی به همراه سرپرست یکی از دادسراهای تهران، هفت هزار کیلو گوشت گوساله دولتی احتکار شده در ستارخان کشف شد.

احتکار ۷ تُن گوشت گوساله دولتی در ستارخان/ سود ۵۰ درصدی متهم

پس از گزارش‌های واصله به نهاد‌های مربوطه مبنی بر احتکار گوشت در یکی از محله‌های ستارخان، روز گذشته عوامل معاونت نظارت بر اماکن عمومی به همراه سرپرست دادسرای ناحیه ۱۹ تهران برای بررسی صحت و سقم ماجرا به محل مراجعه کردند.

در جریان این بازرسی مشخص شد که بیش از هفت هزار کیلو گوشت گوساله که باید با قیمت ۲۹۹۰۰ تومان بین شهروندان توزیع می‌شد، توسط فردی به هویت (م. ک) احتکار و به قیمت بیش از شصت هزار تومان بین رستوران‌ها تقسیم می‌شده است.

بر اساس این گزارش، متهم شب گذشته دستگیر و پرونده قضایی در دادسرای مربوطه تشکیل شد.

کمیته مقابله با گرانفروشی پیرو تاکیدات ریاست قوه قضاییه و بخشنامه دادستان کل کشور در همه استان‌ها تشکیل شده است. بر این اساس دادستان تهران نیز با اشاره به تشکیل تیم‌های مشترک بازرسی با حضور معاونان دادستان و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی و تعزیرات در دادستانی تهران گفته است که از همه مراکز بزرگ توزیع بازدید و شیوه‌های توزیع مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

در همین زمینه تاکنون چندین مرتبه تیم‌های مشترک به سرپرستی معاونان دادستان تهران در مراکز عرضه اقلام اساسی حضور یافته و وضعیت موجود را مورد بررسی قرار داده‌اند.