اقتصادی

​با حضور رئیس کل بانک مرکزی، از ٢٤ رئیس شعبه موفق بانک صادرات ایران تقدیر شد

نهمین گردهمایی رؤسای موفق شعب برتر بانک‌های کشور، با حضور رئیس کل بانک مرکزی و مدیران عالی نظام بانکی کشور در سالن اجتماعات بانک مرکزی ج.ا.ا برگزار شد که طی آن ٢٤ رئیس شعبه بانک صادرات ایران به عنوان رؤسای شعب موفق انتخاب و معرفی شدند.
به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، رئیس کل بانک مرکزی با تأکید بر اینکه حفظ اشتغال و تولید اولویت نظام بانکی است، گفت: مدیران عامل بانک‌های خصوصی و دولتی باید در ماه‌های پایانی سال، اولویت خود را تأمین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی قرار دهند و از سخت‌گیرهایی که مانع تأمین نقدینگی این واحدها می‌شوند، خودداری کنند.
عبدالناصر همتی با بیان اینکه نیاز به نقدینگی بعضی از واحدهای تولیدی به دلیل افزایش نرخ ارز افزایش یافته است، افزود: این عوامل نباید مانع فعالیت واحدهای تولیدی شود، بر این مبنا بانک مرکزی حامی تولید و حفظ اشتغال در کشور است و لازم است بانک‌ها در این زمینه با جدیت وارد میدان عمل شوند.
وی همچنین با اشاره به نقش مهم شعب در پیشبرد امور بانک‌ها، بر ضرورت نظارت رؤسای شعب بر مصارف بانک‌ها نیز تأکید کرد.
در این مراسم که غلام سوری نایب‌رئیس هیأت مدیره، احمد بهشتی لنگرودی مدیر امور بازرسی و نظارت و ٢٤ رئیس شعبه برتر در سطح شبکه به نمایندگی از سوی بانک صادرات ایران نیز حضور داشتند، مسائل مهمی از قبیل نقش سیستم بانکی در ایجاد ثبات، آرامش اقتصادی و گسترش فضای کسب و کار، نقش بی‌بدیل رؤسای شعب در بهبود عملکرد بانک‌ها و ایجاد انگیزه در بین همکاران جهت تحقق اهداف تعیین‌شده، مورد تأکید قرار گرفت.
همچنین توجه ویژه به نیروی انسانی به‌عنوان پنجمین عامل و مهمترین ویژگی رهبری یک سازمان، ضرورت افزایش اثربخشی و کارائی به‌عنوان اهرم‌های اصلی بهره‌وری، ارتقاء و بهبود عملکرد سیستم بانکی جهت حمایت از صنعت و اشتغال به‌ویژه در مدت زمان باقیمانده تا پایان سال ١٣٩٧ از جمله مواردی بود که از سوی برگزارکنندگان گردهمایی بیان شد.