اجتماعی

۷ و نیم کیلومتر از خط ۷ مترو تهران به بهره برداری رسید

هفت و نیم کیلومتر از خط هفت مترو تهران با سه ایستگاه مسافرگیری هلال احمر، تربیت مدرس و میدان صنعت روز شنبه در آیینی با حضور شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر تهران به بهره برداری رسید.

تیرماه امسال نیز ۶ کیلومتر از خط هفت مترو در حدفاصل مهدیه تا نواب با پنج ایستگاه مسافرگیری بهره برداری شد‌.
سرفاصله حرکت قطارها در این خط ۱۵ دقیقه است.
خرداد ماه سال گذشته و در زمان مدیریت محمدباقر قالیباف در شهرداری تهران ۲۲ کیلومتر از ۲۷ کیلومترخط هفت مترو پایتخت با هفت ایستگاه مسافرگیری شامل میدان صنعت، پل نصر، شهید نواب صفوی، کمیل، بریانک، میدان محمدیه و شهید محلاتی یا بسیج افتتاح که پس از روی کار آمدن مدیریت جدید شهری، آبان ماه سال ۹۶ به دلیل نداشتن ایمنی تعطیل شد.
خط هفت مترو پایتخت یکی از عمیق ترین خطوط مترو شهر تهران است که از زیر تمامی پنج خط دیگر عبور می کند.
این خط با تمامی خطوط مترو شهر تهران ایستگاه تقاطعی دارد و به صورت (L) شکل طراحی شده است.
«خط هفت مترو تهران از شهرک امیرالمومنین (قصر فیروزه) و در کنار ورزشگاه تختی در جنوب شرقی پایتخت آغاز و پس از طی مسیر شرقی – غربی و تقاطع با خط یک در ایستگاه مولوی، به سمت شمال متمایل می‌شود و در ایستگاه نواب با خط ۲ و در ایستگاه توحید با خط چهار تقاطع خواهد داشت، سپس در امتداد بزرگراه چمران ادامه یافته و پس از عبور از کنار برج میلاد وارد میدان صنعت در شهرک غرب (قدس) شده و در انتها به میدان بوستان در سعادت آباد می‌رسد».
قرار گرفتن یکی از سخت ترین لایه های زمین شناسی و ژئومورفولوژی (علم شناسایی اشکال ناهمواری های زمین) شهر تهران در مسیر احداث این خط، بالا بودن سطح آب های زیرزمینی و فرسودگی ساختمان های مناطق قدیمی شهر از جمله سختی های احداث خط هفت مترو عنوان شده است.