اجتماعی سیاسی

حمایت مردم از سپاه به دلیل خدمات این نیرو به ملت است

آیت الله سید احمد علم‌الهدی در خطبه‌های نماز جمعه مشهد که در بارگاه منور رضوی برگزار شد اظهار کرد: طبق آموزه‌های عاشورا در ایثار باید تا مرز فدا کردن کودک شیرخواره پیش رفت و امام خمینی (ره) به سپاهیان توصیه کردند این آموزه را مدنظر قرار دهند که طی ۴۰ سال گذشته مورد توجه این نیرو بوده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: سپاه از روزی شروع کرد که یک گلوله توپ نداشت اما امروز به جایی رسیده که دشمن از قدرت موشکی این نهاد در هراس است و صدایشان درآمده است.

علم‌الهدی گفت: مردم طی سال‌های گذشته به خوبی دیده‌اند هیچ قدرتی توانایی مقابله با سپاه را ندارد و هیچ مانعی نیز برای این نیرو وجود ندارد و در عرصه‌های خدماتی نیز اقدامات زیادی به انجام رسیده است.

وی تصریح کرد: وقتی رئیس جمهور آمریکا به سپاه توهین می‌کند مردم در حمایت از این نیرو خروش می‌کنند زیرا خدمات سپاه را در طول سال‌های پس از انقلاب دیده‌اند.

امام جمعه مشهد بیان کرد: این اقدام آمریکا موجب مانور اتحاد نظام برای حمایت از سپاه تبدیل شد و مردم علاقه خود را به این نیرو نشان دادند و همه دنیا آن را به خوبی مشاهده کرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: سپاه بخشی از حکومت ما است و نمی‌توانند آن را تروریست بنامند و این امر تخلف از قوانین بین المللی است که دیگر کشورها نیز آن را محکوم کردند.

علم‌الهدی گفت: این اقدام نشان داد آمریکا یک حاکمیت قلدر است که از هیچ قاعده بین المللی تبعیت نمی‌کند و معاهدات جهانی برای آنها اهمیتی ندارد و آبروی آنها بیشتر در دنیا رفت.

وی در ادامه با اشاره به وقوع سیل در برخی شهرهای کشور اظهار کرد: گرچه این سیل بسیار ناراحت کننده بود اما تجلی همراهی و همکاری مردمی را دوباره نشان داد و نیروهای نظامی از جمله سپاه و ارتش نیز در کنار مردم قرار گرفتند که بسیار ارزشمند است.

امام جمعه مشهد تاکید کرد: این نشان می‌دهد اگر روزی به مردم بگویند دشمن قرار است به شهر شما وارد شود همه مردم متحد و یکپارچه مقابل دشمن خواهند ایستاد.

علم‌الهدی بیان داشت: اگر در حل مشکلات معیشتی مردم نیز جهادگرانه عمل شود و مسئولان شخصاً وارد میدان شوند همه امکانات نیز پای کار می‌آید و این درسی برای همه است. مردم نیز باید در عرصه اقتصادی به میدان آمده و نگذاریم کسی گرسنه شب را به صبح برساند.