اقتصادی

ابراز امیدواری مدیر عامل برای ادامه رشد نرخ وبصادر بانک صادرات

مدیرعامل بانک صادرات ایران در دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه، با اشاره به باز شدن نماد این بانک گفت: خوشبختانه، به‌رغم فضای بین‌المللی موجود، رشد بیش از ١١ درصدی نرخ «وبصادر» در معاملات اولین روز بازگشایی آن، نشان از اقبال به سهام بانک را دارد.
حجت‌اله صیدی در حاشیه این نمایشگاه در گفت‌وگو با خبرنگار روابط‌عمومی بانک صادرات ایران خاطرنشان کرد: صبوری، رمز دستیابی به سود مطلوب در سهامداری است.
وی در توصیه‌ای به سهامداران بانک‌ها و مؤسسات مالی، با اشاره به اینکه سرمایه‌گذاری یک کار پایه‌ای و بلندمدت است، افزود: معمولاً خرید و فروش هیجانی سهام چندان نتیجه مطلوبی درپی نداشته و در مقابل می‌توان با نگهداری سهم و تحمل نوسانات، با سود خوبی مواجه شد. 
حجت‌اله صیدی در خصوص طرح‌های بانک صادرات ایران (همچون طراوت) و تأثیر آن بر شرایط سهم بازار بانک گفت: مهم‌ترین ویژگی این طرح این است که هم بخش عرضه یا همان تولید (از ابتدا تا پایان) و هم تقاضای کل (تقاضای مؤثر در بازار) را دربر می‌گیرد و بواسطه این طرح، قطعاً مشتریان بیشتری جذب خواهند شد. 
مدیرعامل بانک صادرات ایران در تشریح این طرح خاطرنشان کرد: صدور کارت اعتباری و ارائه اعتبارات اسنادی، بخش تقاضا را پوشش خواهد داد و پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش و توسعه ظرفیت‌های تولید نیز، بخش عرضه را تحریک می‌کند.