فرهنگی

تقدیر وزیر ارشاد از عملکرد بانک صادرات ایران

سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بعدازظهر شنبه بیست و یکم اردیبهشت‌ماه جاری در حاشیه مراسم افتتاحیه بیست‌وهفتمین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در چهل‌سرای مصلی امام خمینی(ره) با تقدیر از حمایت بانک صادرات ایران از این نمایشگاه، اظهار کرد: بخش خصوصی، هم در فضای فعالیت‌ها و هم در فضای نمایشگاه جایگاه خاصی دارد. همراهی‌های بخش خصوصی در پشتیبانی‌های مالی و بانکی می‌تواند موثر واقع شود. نمایشگاه امسال برای جلب همکاری بیشتر در این زمینه تلاش کرده است و حضور مجموعه‌ای چون بانک صادرات ایران که امسال به کمک نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم آمده‌، قابل تقدیر است.
وی با تبریک ماه مبارک رمضان، گفت: واژه‌هایی فقط یکبار در قرآن تکرار شده‌اند که ما را در نظام اخلاق و معانی قرآن بیشتر به تفکر وادار می‌کند، مانند کوثر، مانند خود رمضان؛ از رمضان تنها یکبار ذکر به میان آمده است، یعنی رمضان دردانه ایام الله است. 
صالحی خاطرنشان کرد: امسال در فضای چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی زیست می‌کنیم، انقلابی که از سفره قرآن به پا خواست.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با یادآوری ویژگی‌های امام خمینی (ره) و بزرگان انقلاب اسلامی و سهم آنها در ترویج مفاهیم قرآنی اضافه کرد: اکنون در گام دوم انقلاب هستیم و باید دوباره رجعت‌هایی به آنچه از دل آن برخواسته‌ایم، داشته باشیم.
وی تأکید کرد: امیدواریم کسانی که در حوزه قرآن فعال هستند، در همه بخش های نمایشگاه امسال ما را یاری رسانند تا این رویدادها محدود و موقتی نباشد بلکه نقطه عطفی برای ادامه مسیر باشد. من از همه کسانی که در برپایی این نمایشگاه تلاش کردند، تشکر می‌کنم.