سیاسی

دشمن جرأت استفاده از ابزارهای نظامی خود علیه ملت ایران را ندارد

نماینده کلیمیان در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به ناموفق بودن تهدیدات نرم و تهدیدات اقتصادی علیه ملت ایران، دشمنان روی به تهدیدات نظامی آورده‌اند اما مثل روز روشن است که جرأت استفاده از ابزارهای نظامی خود را ندارند.

سیامک مره‌صدق نماینده کلیمیان ایران در مجلس شورای اسلامی گفت: استراتژی کلی نظام توسط مقام معظم رهبری تعیین می‌‌شود و مقام معظم رهبری با هوشیاری و آگاهی عمیقی که دارند، به فتنه‌افروزان و کسانی که می‌خواهند قبل از موقع و به صورت تحمیلی فتنه‌ای را در منطقه ایجاد کنند، اجازه و فرصت نخواهند داد. 

وی افزود: طبیعتا توان دفاعی ما و ضربه‌پذیری آمریکا و متحدانش در منطقه به اندازه‌ای است که آنها را از حمله به ایران منع کند و خوشبختانه توان بازدارندگی و حتی استراتژی دفاعی ما با جنبه‌های تهاجمی خود به آن اندازه قوی هست که اجازه حتی تفکر حمله به منافع ملی ما را به دشمن ندهد. 

نماینده کلیمیان ایران در مجلس شورای اسلامی اظهار اشت: به نظر من به هیچ وجه در توان گروه دشمنان ما نیست که وارد فاز نظامی به صورت مستقیم برعلیه ما شوند، منتهی این به هیچ وجه باعث کم‌توجهی ما نمی‌شود. ما توان دفاعی‌مان را با تمام خصوصیات تهاجمی‌اش نه تنها حفظ می‌کنیم بلکه هر روز باید آن را تقویت کنیم. 

وی خاطرنشان کرد: تحلیل من بر این است که به علت قدرت قابل توجه ملت ایران و تا زمانی که ملت موحد ایران پیرو فرمایشات رهبری هستند، دشمن به هیچ وجه جرأت حمله به ایران را پیدا نمی‌کند. 

وی ادامه داد:‌ این حرکاتی هم که توسط دشمن مبنی بر اعزام ناو و… انجام می‌شود به این علت است که رفتارهای دشمن در عرصه‌های نرم و عرصه‌های اقتصادی برای رسیدن به اهدافش بر علیه ملت ایران مؤثر و موفقیت‌آمیز نبوده، بنابراین مجبور است از تهدیدهای نظامی استفاده کند، در عین حال مثل روز روشن است که جرأت استفاده از توان نظامی خود را به صورت آشکار بر علیه میهن ما ندارد.

نماینده کلیمیان ایران در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: منتهی بعید نیست که اقدامات تروریستی توسط عوامل استکبار و صهیونیسم صورت بگیرد و بخواهند حرکات کوری را از خودشان در این عرصه نشان دهند که آن هم خوشبختانه با هوشیاری کامل سیستم‌هایی که ما در کشور برای مقابله با تروریسم داریم، مطمئنا در نطفه خفه خواهد شد.