اجتماعی

انتقاد نمایندگان از پرداختی ناچیز به حقوق بگیران و بازنشستگان

تعدادی از نمایندگان مجلس در تذکراتی ضمن انتقاد از اجرایی نشدن مصوبه مجلس در خصوص افزایش حقوق و نظام رتبه بندی معلمان؛ بر همسان سازی حقوق بازنشستگان تاکید کردند.

نمایندگان در تذکرات شفاهی جلسه علنی امروز-دوشنبه-مجلس شورای اسلامی اجرای مصوبه مجلس شورای اسلامی درباره حقوق فرهنگیان را خواستار شدند.
حبیب اله دهمرده نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی در تذکری خطاب به وزیر ورزش و جوانان گفت: برای قهرمانان بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی طبق وعده‌های داده شده قبل از اعزام کاری کنید ، متاسفانه پس از ۹ ماه اقدامی برای آنان صورت نگرفته است.
این نماینده مجلس در تذکری دیگر به خطاب به رییس جمهوری و وزیر اقتصاد اظهار داشت: برخی بانک‌ها در خصوص سود دیرکرد سلیقه‌ای عمل کرده و همچنین در مورد افزایش حقوق‌ها چرا به قانون عمل نمی‌شود که باید گفت سوء مدیریت در سطوح مختلف علی‌الخصوص معیشت، گرانی، اشتغال و تولید ملموس بوده و غیرقابل تحمل برای مردم شده است که باید گفت این سوء مدیریت خود تبدیل به مشکل شده است.
وی همچنین خطاب به وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: چرا در خصوص قیمت خودرو نظارتی صورت نمی‌گیرد؛ آیا ادامه این روند و وضعیت برای جامعه قابل تحمل است.

**در پرداخت حقوق معلمان بازنگری شود.
سیدحسین نقوی حسینی نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی در تذکری گفت: بازنشسته ها در شرایط سختی به سر می برند از این رو همسان سازی حقوق بازنشسته ها و صدور احکام آن ها مطابق با قانون مصوب مجلس ضروری است.
وی همچنین در خصوص حقوق پرداختی معلمان در سال جدید تذکر داد و افزود: وزارت آموزش و پرورش نیز باید احکام معلمان را اصلاح کند، متاسفانه افراد کمتر حقوق بگیر از افزایش حقوق کمتری هم برخوردار شده اند و بالعکس بنابراین اصلاح احکام این افراد ضروری است.

** قیمت ها کنترل شود
محمدعلی پورمختار نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ نیز در تذکری ضمن تشکر از حضور مستمر حسینعلی امیری معاون پارلمانی رییس جمهوری در مجلس گفت: امیدواریم زمینه ملاقات مجامع نمایندگان با رییس جمهور فراهم شود زیرا مسائل مختلفی برای طرح در این جلسات وجود دارد.
وی همچنین با تاکید بر اینکه قانون رتبه‌بندی معلمان هر چه سریعتر اجرایی شود، اظهار داشت: قانون مجلس در خصوص افزایش حقوق باید اجرا شود؛ سازمان برنامه و بودجه نسبت به اجرای قانون افزایش حقوق به میزان ۴۰۰ هزار تومان به همراه ۱۰ درصد اقدامات لازم را انجام دهد، همچنین قانون همسان‌سازی حقوق نیز باید اجرایی شود.
این نماینده مجلس با انتقاد از افسارگسیختگی قیمت کالاها در بازار بر ضرورت کنترل و تنظیم بازار تاکید کرد و افزود: خصوصی‌سازی باید متوقف شود تا رویه و مقررات آن مورد بازنگری قرار گیرد و دیوان محاسبات به درآمدها و هزینه‌های شرکت‌های دولتی رسیدگی کند.