اقتصادی

تقدیر مدیر زیر ساخت های ایمیدرو از مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد

مدیر زیرساخت ایمیدرو  در حاشیه بازدید از طرح های منطقه ویژه اقتصادی لامرد افزود: مناطق ویژه اقتصادی لامرد و پارسیان از زیرمجموعه های ایمیدرو بوده و باتوجه به دسترسی به دریا و بندر پارسیان و مسیرهای مواصلاتی اعم از زمینی، هوایی و دریایی و در مجاورت مخازن گازی و دیگر مزیت ها از معافیتهای مالیاتی و گمرکی سبب شده که صاحبان سرمایه باتوجه به کاهش هزینه ها از سرمایه گذاری در این مناطق استقبال کنند.

عباس رنجبر با اشاره به زیرساختهای دوران ساخت در منطقه ویژه اقتصادی لامرد اظهار کرد: زیرساختهای اصلی و عمومی مورد نیاز دوران ساخت برای سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی لامرد فراهم شده است و در  شرایط فعلی ضرورت مدیریت بر منابع حایز اهمیت زیادی است  به همین منظور  در ایجاد زیر ساخت ها باید  دقت کافی شود تا زمینه برای شتاب گیری روند سرمایه گذاری و استقرار صنایع بیش از پیش فراهم شود..

 بگفته این مقام مسئول ،ایمیدرو به تناسب حضور سرمایه گذاران در این مناطق برای سال جاری مبلغ یک هزار و یکصد و پنجاه میلیارد ریال  به تصویب رسانده که به فراخور شرایط به  این مناطق تزریق می شود.

وی اضافه کرد: درحال حاضر کارخانه آلومینیوم با ظرفیت تولید ۳۰۰ هزار تن در سال مراحل نهایی خود را سپری می کند که تامین یک میلیون مترمکعب آب برای دوران بهره برداری کارخانه مورد نیاز است  وبر اساس پیش بینی های انجام شده مشکلی در این خصوص وجود ندارد.

رنجبر بر اراده مدیران ارشد ایمیدرو برای تسریع در شکوفایی این مناطق و استفاده از همه ظرفیت های موجود در این راستا تاکید کرد و از پی گیری مجری طرح صنایع انرژی بر برای ساماندهی به روند تکمیل زیر ساخت ها تقدیر کرد.