استانی

ماجرای خیابان کشاورز زاهدان چه بود؟

پلیس، ماجرای خیابان کشاورز زاهدان و راننده وانت پلاک مخدوش را که سبب سوءاستفاده گروهک‌ها و بدخواهان نظام و مخالفان وحدت شیعه و سنی شده است، تشریح کرد.

از روز گذشته خبری مبنی با موضوع درگیری پلیس با یک جوان بلوچ در زاهدان در فضای مجازی پخش شد که سبب سوءاستفاده گروهک‌ها و بدخواهان نظام و مخالفان وحدت شیعه و سنی شده است.

پلیس ماجرا را اینگونه تشریح کرد: ساعت ۱۷ عصر روز شنبه ۴ خرداد، ماموران انتظامی زاهدان در راستای برقراری نظم و امنیت شهروندان و تامین امنیت هنگام کنترل خودروهای عبوری در محدوده بلوار کشاورز به یک دستگاه وانت پلاک مخدوش که با سرعت بالا در حرکت بود، مظنون شدند و به وی دستور ایست دادند.

راننده خودرو بدون توجه به دستور ایست، با خودرو به سمت ماموران پلیس حمله‌ور شده و سپس از محل متواری می شود.

ماموران انتظامی ضمن اعلام موضوع به مرکز پیام، به تعقیب خودرو پرداخته و پس از هشدارهای مکرر به راننده که با حرکات مارپیچ و مخاطره‌آمیز موجب خسارت به چند دستگاه خودرو دیگر شده بود، آن را متوقف کردند.

در این حادثه، راننده هنگام متوقف شدن خودرو مجروح شد که بلافاصله توسط نیروهای امدادی به بیمارستان خاتم‌الانبیاء (ص) منتقل شد اما به علت جراحات وارده متاسفانه جان خود را از دست می دهد».

به گزارش فارس، افراد سودجو و ضد انقلاب بیکار ننشسته و تلاش کردند با انتشار فیلم این حادثه و تفسیرهای مختلف، در راستای تفرقه بین مردم نجیب شیعه و سنی و تخریب چهره پلیس در جامعه اقدام و ماجرا را خلاف واقع منعکس کنند.