اجتماعی

حاج ممد مایلی کهن و فینال حذفی

محمد مایلی‌کهن درباره اتفاقات و حواشی پیش آمده در برگزاری فینال جام حذفی اظهار داشت: درباره چه چیزی از بازی فینال جام حذفی صحبت کنم؟ ما آفتابه دزد را می‌گیریم! به نظر شما مقصر چه کسی بوده است؟ کسی تصور می‌کرد این همه آدم به ورزشگاه برود؟ باید منصفانه قضاوت کنیم.

وی ادامه داد: فتاحی جوان است و بعضی وقت‌ها تند می‌رود، ولی در این قضیه تقصیرش چه بود؟ من رابطه‌ام با فدراسیون خوب نیست و رابطه مناسبی نداریم، اما باید بگویم فتاحی گناهش چه بوده است؟ آیا مسئول برقراری نظم و امنیت ورزشگاه فتاحی است؟ باید منصفانه قضاوت کنیم، نه اینکه اگر با کسی مشکل داریم، زود تصمیم‌گیری و برخورد کنیم. باید یک مقدار بازتر و منصفانه‌تر فکر کنیم و به دور از حب و بغض صحبت کنیم. چه کسی مسئولیت امنیت و برقراری نظم مسابقات را برعهده دارد؟ آیا مسئولیت نظم و امنیت با فتاحی است؟ به فتاحی چه ربطی دارد. منتها می‌گویم ما همیشه دنبال آفتابه‌دزد هستیم.

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس درباره این موضوع که داماشی‌ها هم حق داشتند، گفت: من نگفتم که داماشی‌ها حق ندارند، طبیعی است که آنها هم برای حضور هواداران‌شان در ورزشگاه حق داشتند.

مایلی‌کهن در خصوص اینکه ناظر مسابقه گفته است تا دو ساعت قبل از شروع بازی هم برای تماشاگران داماش جا بوده است و بعد از آن تماشاگران هجوم آوردند و هواداران داماش نتوانستند به ورزشگاه بیایند، عنوان کرد: بله این دیگر که برعهده فتاحی و انوری و… نیست، این وظیفه پلیس است، منتها کسی زورش به پلیس نمی‌رسد و یقه فتاحی را می‌گیریم. مگر قدرت اجرایی فتاحی چیست؟ وظیفه او این است که مسابقات را برگزار کند و هر مسابقه‌ای یک پروتکل دارد. چرا این جلسات قبل از مسابقات را برگزار می‌کنند و همه از پلیس و فرماندار و استاندار و… درگیر آن می‌شوند؟ طبعاً هر کس مسئولیت خودش را باید انجام دهد. منتها همیشه در مملکت ما مقصر آفتابه‌دزد هست و مشکل این است.

وی در مورد این موضوع که حساسیت‌ها در این فصل لیگ خیلی زیاد بود و درگیری‌های زیادی اتفاق افتاد، تصریح کرد: دلیلش را نمی‌دانید؟ دلیلش این است که وضع مردم و جامعه خیلی خوب است! ما دچار خودتحریمی هستیم و خودمان خودمان را تحریم کردیم. وقتی می‌گویند از ساعت ۳ بعدازظهر ورزشگاه پر بوده است، آیا مسئول ورود تماشاگران به ورزشگاه فتاحی است؟ ببینید نیروی انتظامی ما هم زحمت می‌کشند ولی باید یک مقدار واقع‌بینانه‌تر و منصفانه‌تر به قضایا نگاه کنیم. نباید تسویه حساب شخصی کنیم. روز قبل از بازی داماش و پرسپولیس فینال لیگ قهرمانان اروپا را می‌بینیم و بعد از آن می‌رسیم به فینال جام حذفی با این کیفیت برگزاری! سال به سال دریغ از پارسال می‌شود. اصل این اتفاقات به مشکلات جامعه برمی‌گردد و خداراشکر که دیشب کسی از بین نرفت. من نمی‌دانم خانواده‌ها چطور جرأت می‌کنند بچه‌های‌شان را به ورزشگاه می‌آورند.