استانی

با تمام توان برای محرومیت‌زدایی تلاش می‌کنیم

سردار سلامی در مراسم بهره‌برداری بیش از ۲۵۰۰ پروژه عمرانی جنوب شرق کشور گفت: هر چه توان داشته باشیم برای محرومیت زدایی و مردم یاری قرار می دهیم.

با حضور سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه، مراسم بهره‌برداری از ۲۵۳۳ پروژه عمرانی محرومیت‌زدایی و اهدای ۷۶۰ سری جهیزیه در جنوب شرق آغاز شد.

سردار سلامی در این مراسم گفت: مردم مرزدار و شهید پرور سیستان و بلوچستان همواره باعث افتخار و عزت نظام هستند. انقلاب اسلامی انقلاب مستضعفان است، شعائر و پیام ها و عملش همه برای اقتدار و سربلندی و عظمت و اعتبار مسلمانان و مستضعفان است برای همین همه جا مستکبران با ما در نبرد هستند.

فرمانده کل سپاه افزود: در سوریه، عراق، فلسطین و کشورهای مظلوم، استکبار همیشه در جنگ بوده و تلاش بر عقب ماندگی و زیردستی آنان داشته است، این اولویت نهایی اوست تا مسلمانان را تضعیف کند. برای این سر زمین هم این خواب را دیده بودند، در رویاهایشان نا امن کردن و فقیر کردن و ویران کردن ایران بود، هنوز هم در پس آرزوهایشان به این نگرش شوم می‌اندیشیند.

وی با بیان اینکه انقلاب ما همه جا برای مقابله با مستکبران و دفاع از مستضعفان در میدان حاضر بوده و هست گفت: پرچم مبارزه با مستکبران در نظام اسلامی ایران همواره به اهتزاز است، به پشتیبانی شما مردم متکی هستیم و مردم ستون‌های مستحکم سپاه هستند، ما با پشتیبان شما، تحت رهبری پیشوایمان همه جا را امن میکنیم، میجنگیم و می‌سازیم، در حین جنگ می سازیم، در دو روز گذشته از خطوط مرزی بازدید داشتیم و تلاش فرزندان انقلابی ملت و رهبر را دیدیم.

سردار سلامی افزود: پرچم های بر فراز مرزها برافراشته توسط شما مرزنشینان را دیدیم، مردمان مرزنشین را ملاقات کردیم، فهمیدیم با وجود شما راهی برای نفوذ نیست. این انتهای کار ما نیست، ما فقط به امنیت نمی اندیشیم بلکه رفاه مردمان و پیشرفت سرزمین و عزت ما فلسفه وجودی ما است.


فرمانده کل سپاه افزود: سپاه ملک دارایی و قدرت و ثروت شماست، شما حاکمان سپاه و ما خادمان شما؛ خدمت زیباترین واژه‌ای است که ما به آن فکر میکنیم، در کنار اندیشیدن به تامین امنیت و حفظ آن، به فکر رفته شما هستیم. بهای امنیت شهادت فرزندان ما هست، دشمنان ما بیکار ننشسته اند، اما مردم ما هم هوشیار و بیدارند و از شهادت نمی ترسند، انتقام هم میگیریم نمیگذاریم هیچ دشمنی نگاهی نامحرم به این سرزمین داشته باشد

سردار سلامی در خاتمه گفت: هر چه توان داشته باشیم برای محرومیت زدایی و مردم یاری قرار می دهیم.

در ادامه این مراسم سردار محمد مارانی فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه با اشاره به اینکه خودروهای سپاه که باید ادوات نظامی را حمل کنند امروز جهیزیه حمل می‌کنند و به مردم نقاط محروم خدمات ارائه می‌کنند.

سردار محمد مارانی افزود: قریب ۱۶۲۹ واحد مسکونی در سطح استان به صورت رایگان احداث شده که بخشی از این خانه ها با همکاری سایر ارگان ساخته شده است.

وی به اجرای ۸۶ پروژه مدرسه سازی در سطح استان اشاره کرده و خاطرنشان کرد: از این تعداد ۴۵ مدرسه ساخته شده و ۴۱ مدرسه نیز مورد بازسازی قرار گرفته است.

فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق خاطرنشان کرد: ۱۳۲ پروژه مختلف از قبیل خانه عالم، مسجد و زمین ورزشی نیز در نقاط مختلف سیستان و بلوچستان اجرایی شد.

وی همچنین از اجرایی شدن ۲۵۶ پروژه آب رسانی، حفر چاه و لایروبی قنوات از زمان حضور قرارگاه قدس در جنوب شرق کشور خبر داد.

سردار مارانی ادامه داد: در بحث اشتغال زایی بیش از ۱۷ هزار پروژه انجام شده است که ۱۲۳ پروژه مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.